clock menu more-arrow no yes

Filed under:

1995 UTAH PREP FOOTBALL SCHEDULES

CLASS 5A

REGION 1

BONNEVILLE LAKERS

1994 Record: 5-5

Coach: Thomas Budge

Aug. 25 BRIGHTON, 7:30 p.m.

Sept. 1 at Kearns, 7 p.m.

Sept. 8 WEBER, 7 p.m.

Sept. 15 at Roy, 7 p.m.

Sept. 22 FREMONT, 7 p.m.

Sept. 28 BINGHAM, 7 p.m.

Oct. 4 at Layton, 7 p.m.

Oct. 13 CLEARFIELD, 7 p.m.

Oct. 19 at Northridge, 7 p.m.

CLEARFIELD FALCONS

1994 Record: 9-2

Coach: Randy Johnson

Aug. 25 at Bountiful, 7 p.m.

Sept. 1 DAVIS, 7 p.m.

Sept. 8 at Granger, 7 p.m.

Sept. 15 at Northridge, 7 p.m.

Sept. 22 WEBER, 7 p.m.

Sept. 29 at Roy, 7 p.m.

Oct. 4 FREMONT, 7 p.m.

Oct. 13 at Bonneville, 7 p.m.

Oct. 19 LAYTON, 7 p.m.

FREMONT SILVER WOLVES

1994 Record: 5-5

Coach: Blaine Monkres

Aug. 25 at Skyline, 7 p.m.

Sept. 1 LOGAN, 7 p.m.

Sept. 8 ROY, 7 p.m.

Sept. 15 at Hunter, 7 p.m.

Sept. 22 at Bonneville, 7 p.m.

Sept. 29 LAYTON, 7 p.m.

Oct. 4 at Clearfield 7 p.m.

Oct. 13 NORTHRIDGE, 7 p.m.

Oct. 19 at Weber, 7 p.m.

LAYTON LANCERS

1994 Record: 7-4

Coach: Curtis Page

Aug. 25 at Viewmont, 7 p.m.

Sept. 1 BOUNTIFUL, 7 p.m.

Sept. 8 NORTHRIDGE, 7 p.m.

Sept. 15 at Weber, 7 p.m.

Sept. 22 ROY, 7 p.m.

Sept. 29 FREMONT, 7 p.m.

Oct. 4 BONNEVILLE, 7 p.m.

Oct. 13 at Taylorsville, 7 p.m.

Oct. 19 at Clearfield, 7 p.m.

NORTHRIDGE KNIGHTS

1994 Record: 4-6

Coach: Mike Rosky

Aug. 25 at Davis, 7:30 p.m.

Sept, 1 Open

Sept. 8 at Layton, 7 p.m.

Sept. 15 CLEARFIELD, 7 p.m.

Sept. 22 at Copper Hills, 5 p.m.

Sept. 29 at Weber, 7 p.m.

Oct. 4 ROY, 7 p.m.

Oct. 13 at Fremont, 7 p.m.

Oct. 19 BONNEVILLE, 7 p.m.

ROY ROYALS

1994 Record: 3-7

Coach: Mark Smith

Aug. 25 at Sky View, 7 p.m.

Sept. 1 TAYLORSVILLE, 7 p.m.

Sept. 8 at Fremont, 7 p.m.

Sept. 15 BONNEVILLE, 7 p.m.

Sept. 22 at Layton, 7 p.m.

Sept. 29 CLEARFIELD, 7 p.m.

Oct. 4 at Northridge, 7 p.m.

Oct. 13 WEBER, 7 p.m.

Oct. 19 WEST JORDAN, 7 p.m.

WEBER WARRIORS

1994 Record: 1-8

Coach: Kory Bosgieter

Aug. 25 OGDEN, 7 p.m.

Sept. 1 BOX ELDER, 7 p.m.

Sept. 8 at Bonneville, 7 p.m.

Sept. 15 LAYTON, 7 p.m.

Sept. 22 at Clearfield, 7 p.m.

Sept. 29 NORTHRIDGE, 7 p.m.

Oct. 4 at Kearns, 7 p.m.

Oct. 13 at Roy, 7 p.m.

Oct. 19 FREMONT, 7 p.m.

REGION 2

BOUNTIFUL BRAVES

1994 Record: 5-5

Coach: Larry Wall

Aug. 25 CLEARFIELD, 7 p.m.

Sept. 1 at Layton, 7 p.m.

Sept. 8 at Spanish Fork 7 p.m.

Sept. 15 SKYLINE, 7 p.m.

Sept. 22 at Highland, 7 p.m.

Sept. 29 COTTONWOOD, 7 p.m.

Oct. 4 WOODS CROSS, 7 p.m.

Oct. 13 VIEWMONT, 7 p.m.

Oct. 19 at Davis, 7 p.m.

COTTONWOOD COLTS

1994 Record: 0-9

Coach: Mike Reardon

Aug. 25 at Bingham, 7 p.m.

Sept. 1 HUNTER, 7 p.m.

Sept. 8 TIMPVIEW, 7 p.m.

Sept. 15 at Highland, 7 p.m.

Sept. 22 at Davis, 7 p.m.

Sept. 29 at Bountiful, 7 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 13 SKYLINE, 7 p.m.

Oct. 19 VIEWMONT, 7 p.m.

DAVIS DARTS

1994 Record: 10-3

Coach: Jim Dickson

Aug. 25 NORTHRIDGE, 7 p.m.

Sept. 1 at Clearfield, 7 p.m.

Sept. 8 MOUNTAIN VIEW, 7 p.m.

Sept. 15 at Viewmont, 7 p.m.

Sept. 22 COTTONWOOD, 7 p.m.

Sept. 29 at Skyline, 7 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 13 HIGHLAND, 7 p.m.

Oct. 19 BOUNTIFUL, 7 p.m.

HIGHLAND RAMS

1994 Record: 3-8

Coach: Tom Kingsford

Aug. 25 GRANGER, 7 p.m.

Sept. 1 at Copper Hills, 5 p.m.

Sept. 8 SPRINGVILLE, 7 p.m.

Sept. 15 COTTONWOOD, 7 p.m.

Sept. 22 BOUNTIFUL, 7 p.m.

Sept. 29 at Viewmont, 7 p.m.

Oct. 4 PLEASANT GROVE, 7 p.m.

Oct. 13 at Davis, 7 p.m.

Oct. 19 at Skyline, 7 p.m.

SKYLINE EAGLES

1994 Record: 8-4

Coach: Roger Dupaix

Aug. 25 FREMONT, 7 p.m.

Sept. 1 SKY VIEW, 7 p.m.

Sept. 8 at Olympus, 7 p.m.

Sept. 15 at Bountiful, 7 p.m.

Sept. 22 VIEWMONT, 7 p.m.

Sept. 29 DAVIS, 7 p.m.

Oct. 4 at Timpview, 7 p.m.

Oct. 13 at Cottonwood, 7 p.m.

Oct. 19 HIGHLAND, 7 p.m.

VIEWMONT VIKINGS

1994 Record: 5-5

Coach: Ross Harris

Aug. 25 LAYTON, 7 p.m.

Sept. 1 at West Jordan, 7 p.m.

Sept. 8 PLEASANT GROVE, 7 p.m.

Sept. 15 DAVIS, 7 p.m.

Sept. 22 at Skyline, 7 p.m.

Sept. 29 HIGHLAND, 7 p.m.

Oct. 4 PROVO, 7 p.m.

Oct. 13 at Bountiful, 7 p.m.

Oct. 19 at Cottonwood, 7 p.m.

REGION 3

BINGHAM MINERS

1994 Record: 7-3

Coach: Sonny Sudbury

Aug. 25 COTTONWOOD, 7 p.m.

Sept. 1 at Brighton, 7:30 p.m.

Sept. 8 KEARNS, 7 p.m.

Sept. 15 at West Jordan, 7 p.m.

Sept. 22 HUNTER, 7 p.m.

Sept. 28 at Bonneville, 7 p.m.

Oct. 4 at Taylorsville 7 p.m.

Oct. 13 GRANGER, 7 p.m.

Oct. 19 at Copper Hills, 3:30 p.m.

COPPER HILLS GRIZZLIES

1994 Record: 0-0

Coach: Ron Halbert Jr.

Aug. 25 at Hillcrest, 7 p.m.

Sept. 1 HIGHLAND, 5 p.m.

Sept. 8 at Taylorsville, 7 p.m.

Sept. 15 GRANGER, 5 p.m.

Sept. 22 NORTHRIDGE, 5 p.m.

Sept. 28 at Kearns, 7 p.m.

Oct. 4 WEST JORDAN, 4 p.m.

Oct. 13 at Hunter, 7 p.m.

Oct. 19 BINGHAM, 3:30 p.m.

GRANGER LANCERS

1994 Record: 8-3

Coach: Ray Groth

Aug. 25 at Highland, 7 p.m.

Sept. 1 ALTA, 7 p.m.

Sept. 8 CLEARFIELD, 7 p.m.

Sept. 15 at Copper Hills, 5 p.m.

Sept. 22 KEARNS, 7 p.m.

Sept. 29 at West Jordan, 7 p.m.

Oct. 4 HUNTER, 7 p.m.

Oct. 13 at Bingham, 7 p.m.

Oct. 19 TAYLORSVILLE, 7 p.m.

HUNTER WOLVERINES

1994 Record: 4-6

Coach: John Lambourne

Aug. 25 AMERICAN FORK, 7 p.m.

Sept. 1 at Cottonwood, 7 p.m.

Sept. 8 WEST JORDAN, 7 p.m.

Sept. 15 FREMONT, 7 p.m.

Sept. 22 at Bingham, 7 p.m.

Sept. 28 TAYLORSVILLE, 7 p.m.

Oct. 4 at Granger, 7 p.m.

Oct. 13 COPPER HILLS, 7 p.m.

Oct. 19 at Kearns, 7 p.m.

KEARNS COUGARS

1994 Record: 0-9

Coach: Mike Sorich

Aug. 24 at Alta, 7 p.m.

Sept. 1 BONNEVILLE, 7 p.m.

Sept. 8 at Bingham, 7 p.m.

Sept. 15 TAYLORSVILLE, 7 p.m.

Sept. 22 at Granger, 7 p.m.

Sept. 28 COPPER HILLS, 7 p.m.

Oct. 4 WEBER, 7 p.m.

Oct. 13 at West Jordan, 7 p.m.

Oct. 19 HUNTER, 7 p.m.

TAYLORSVILLE WARRIORS

1994 Record: 2-7

Coach: Randy Tuft

Aug. 25 MURRAY, 7 p.m.

Sept. 1 at Roy, 7 p.m.

Sept. 8 COPPER HILLS, 7 p.m.

Sept. 15 at Kearns, 7 p.m.

Sept. 22 WEST JORDAN, 7 p.m.

Sept. 28 at Hunter, 7 p.m.

Oct. 4 BINGHAM, 7 p.m.

Oct. 13 LAYTON, 7 p.m.

Oct. 19 at Granger, 7 p.m.

WEST JORDAN JAGUARS

1994 Record: 8-3

Coach: Rick Bojak

Aug. 25 JORDAN, 7 p.m.

Sept. 1 VIEWMONT, 7 p.m.

Sept. 8 at Hunter, 7 p.m.

Sept. 15 BINGHAM, 7 p.m.

Sept. 22 at Taylorsville, 7 p.m.

Sept. 28 GRANGER, 7 p.m.

Oct. 4 at Copper Hills, 3:30 p.m.

Oct. 13 KEARNS, 7 p.m.

Oct. 19 at Roy, 7 p.m.

REGION 4

ALTA HAWKS

1994 Record: 5-5

Coach: Mitch Lunak

Aug. 24 KEARNS, 7 p.m.

Sept. 1 at Granger, 7 p.m.

Sept. 8 BRIGHTON, 7 p.m.

Sept. 15 at Orem, 7 p.m.

Sept. 22 AMERICAN FORK 7 p.m.

Sept. 29 at Jordan, 3.30 p.m.

Oct. 4 HILLCREST, 7 p.m.

Oct. 13 Open

Oct. 20 at Mountain View, 7 p.m.

AMERICAN FORK CAVEMEN

1994 Record: 6-4

Coach: Davis Knight

Aug. 25 at Hunter, 7 p.m.

Sept. 1 at Pleasant Grove, 7 p.m.

Sept. 8 at Jordan, 4 p.m.

Sept. 15 HILLCREST, 7 p.m.

Sept. 22 at Alta, 7 p.m.

Sept. 29 MOUNTAIN VIEW, 7 p.m.

Oct. 4 at Brighton, 7:30 p.m.

Oct. 13 OREM, 7 p.m.

Oct. 20 Open

BRIGHTON BENGALS

1994 Record: 8-4

Coach: Lynn Freestone

Aug. 25 at Bonneville, 7 p.m.

Sept. 1 BINGHAM, 7 p.m.

Sept. 8 at Alta, 7 p.m.

Sept. 15 MOUNTAIN VIEW, 7:30 p.m.

Sept. 22 Open

Sept. 29 at Orem, 7 p.m.

Oct. 4 AMERICAN FORK, 7 p.m.

Oct. 13 at Jordan, 3:30 p.m.

Oct. 20 HILLCREST, 7:30 p.m.

HILLCREST HUSKIES

1994 Record: 6-5

Coach: Lee Leslie

Aug. 25 COPPER HILLS, 7 p.m.

Sept. 1 BEN LOMOND, 7 p.m.

Sept. 8 OREM, 7 p.m.

Sept. 15 at American Fork, 7 p.m.

Sept. 22 JORDAN, 7 p.m.

Sept. 29 Open

Oct. 4 at Alta, 7 p.m.

Oct. 13 MOUNTAIN VIEW, 7 p.m.

Oct. 20 at Brighton, 7:30 p.m.

JORDAN BEETDIGGERS

1994 Record: 11-2

Coach: James Birch

Aug. 25 at West Jordan, 7 p.m.

Sept. 1 BEAR RIVER, 5 p.m.

Sept. 8 AMERICAN FORK, 4 p.m.

Sept. 15 Open

Sept. 22 at Hillcrest, 7 p.m.

Sept. 29 ALTA, 3:30 p.m.

Oct. 4 at Mountain View, 7 p.m.

Oct. 13 BRIGHTON, 3:30 p.m.

Oct. 20 at Orem, 7 p.m.

MOUNTAIN VIEW BRUINS

1994 Record: 3-5

Coach: Randy Rehrer

Aug. 25 at Provo, 7:30 p.m.

Sept. 1 TIMPVIEW, 7 p.m.

Sept. 8 at Davis, 7 p.m.

Sept. 15 at Brighton, 7:30 p.m.

Sept. 22 OREM, 7 p.m.

Sept. 29 at American Fork 7 p.m.

Oct. 4 JORDAN, 7 p.m.

Oct. 13 at Hillcrest, 7 p.m.

Oct. 20 ALTA, 7 p.m.

OREM TIGERS

1994 Record: 9-3

Coach: Paul Clark

Aug. 25 at Timpview, 7 p.m.

Sept. 1 PROVO, 7 p.m.

Sept. 8 at Hillcrest, 7 p.m.

Sept. 15 ALTA, 7 p.m.

Sept. 22 at Mountain View, 7 p.m.

Sept. 29 BRIGHTON, 7 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 13 at American Fork 7 p.m.

Oct. 20 JORDAN, 7 p.m.

CLASS 4A

REGION 5

BEAR RIVER BEARS

1994 Record: 9-4

Coach: Doug Parry

Aug. 25 PLEASANT GROVE, 7 p.m.

Sept. 1 at Jordan, 5 p.m.

Sept. 8 LOGAN, 7 p.m.

Sept. 15 MOUNTAIN CREST, 7 p.m.

Sept. 22 at Sky View, 7 p.m.

Sept. 28 at Delta, 7 p.m.

Oct. 4 at Ben Lomond, 7 pm.

Oct. 13 OGDEN, 7 p.m.

Oct. 20 at Box Elder, 7 p.m.

BEN LOMOND SCOTS

1994 Record: 0-8

Coach: Garry Walker

Aug. 25 PAYSON, 7 p.m.

Sept. 1 at Hillcrest, 7:30 p.m.

Sept. 8 SKY VIEW, 7 p.m.

Sept. 15 EAST, 7 p.m.

Sept. 22 at Mountain Crest, 7 p.m.

Sept. 29 at Logan, 7 p.m.

Oct. 4 BEAR RIVER, 7 p.m.

Oct. 13 at Box Elder, 7 p.m.

Oct. 20 OGDEN, 7 p.m.

BOX ELDER BEES

1994 Record: 5-5

Coach: Wes Roesler

Aug. 25 SPANISH FORK, 7 p.m.

Sept. 1 at Weber, 7 p.m.

Sept. 8 PAYSON, 7 p.m.

Sept. 15 at Sky View, 7 p.m.

Sept. 22 LOGAN, 7 p.m.

Sept. 29 at Mountain Crest, 7 p.m.

Oct. 4 at Ogden, 7 p.m.

Oct. 13 BEN LOMOND, 7 p.m.

Oct. 20 BEAR RIVER, 7 p.m.

LOGAN GRIZZLIES

1994 Record: 5-5

Coach: Perry Christensen

Aug. 25 LEHI, 7 p.m.

Sept. 1 at Fremont, 7 p.m.

Sept. 8 at Bear River, 7 p.m.

Sept. 15 OGDEN, 7 p.m.

Sept. 22 at Box Elder, 7 p.m.

Sept. 29 BEN LOMOND, 7 p.m.

Oct. 4 CARBON, 7 p.m.

Oct. 13 at Mountain Crest, 7 p.m.

Oct. 20 SKY VIEW, 7 p.m.

MOUNTAIN CREST MUSTANGS

1994 Record: 9-3

Coach: Dan Cox

Aug. 25 SPRINGVILLE, 7 p.m.

Sept. 1 at Cedar City, 7:30 p.m.

Sept. 8 at Ogden, 7 p.m.

Sept. 15 at Bear River, 7 p.m.

Sept. 22 BEN LOMOND, 7 p.m.

Sept. 29 BOX ELDER, 7 p.m.

Oct. 4 at Sky View, 7 p.m.

Oct. 13 LOGAN, 7 p.m.

Oct. 20 Open

OGDEN TIGERS

1994 Record: 1-8

Coach: Steve Coburn

Aug. 25 at Weber, 7 p.m.

Sept. 1 at Payson, 7 p.m.

Sept. 8 MOUNTAIN CREST, 7 p.m.

Sept. 15 at Logan, 7 p.m.

Sept. 22 at Cyprus, 7 p.m.

Sept. 29 SKY VIEW, 7 p.m.

Oct. 4 BOX ELDER, 7 p.m.

Oct. 13 at Bear River, 7 p.m.

Oct. 20 at Ben Lomond, 7 p.m.

SKY VIEW BOBCATS

1994 Record: 3-6

Coach: Doug Snow

Aug. 25 ROY, 7 p.m.

Sept. 1 at Skyline, 7 p.m.

Sept. 8 at Ben Lomond, 7 p.m.

Sept. 15 BOX ELDER, 7 p.m.

Sept. 22 BEAR RIVER. 7 p.m.

Sept. 29 at Ogden, 7 p.m.

Oct 4 MOUNTAIN CREST, 7 p.m.

Oct 13 JUDGE, 7 p.m.

Oct 20 at Logan, 7 p.m.

REGION 6/7

CYPRUS PIRATES

1994 Record: 4-5

Coach: Dave Peck

Aug. 25 at Olympus, 7 p.m.

Sept. 1 JUDGE, 7 p.m.

Sept. 8 EAST, 7 p.m.

Sept. 15 at Tooele, 7 p.m.

Sept. 22 OGDEN, 7 p.m.

Sept. 29 MURRAY, 7 p.m.

Oct. 4 at Granite, 7 p.m.

Oct. 13 WEST, 7 p.m.

Oct. 19 at Woods Cross, 7 p.m.

EAST LEOPARDS

1994 Record: 1-7

Coach: Chris Georgelas

Aug. 25 at West, 4 p.m.

Sept. 1 OLYMPUS, 7 p.m.

Sept. 8 at Cyprus, 7 p.m.

Sept. 15 at Ben Lomond, 7 p.m.

Sept. 22 GRANITE, 7 p.m.

Sept. 29 at Woods Cross, 7 p.m.

Oct. 4 JUDGE, 7 p.m.

Oct. 13 TOOELE, 7 p.m.

Oct. 19 at Murray, 7 p.m.

GRANITE FARMERS

1994 Record: 0-9

Coach: Scott Henderson

Aug. 25 at Tooele, 7 p.m.

Sept. 1 MURRAY, 7 p.m.

Sept. 8 WEST, 4 p.m.

Sept. 15 at Olympus, 7 p.m.

Sept. 22 at East, 7 p.m.

Sept. 29 Open

Oct. 4 CYPRUS, 7 p.m.

Oct. 13 WOODS CROSS, 7 p.m.

Oct. 19 at Judge, 7 p.m.

JUDGE BULLDOGS

1994 Record: 5-5

Coach: John Colosimo

Aug. 25 WOODS CROSS, 7 p.m.

Sept. 1 at Cyprus, 7 p.m.

Sept. 8 at Tooele, 7 p.m.

Sept. 15 MURRAY, 7 p.m.

Sept. 22 WEST, 7 p.m.

Sept. 29 at Olympus, 7 p.m.

Oct. 4 at East, 7 p.m.

Oct. 13 at Sky View, 7 p.m.

Oct 19 GRANITE, 7 p.m.

MURRAY SPARTANS

1994 Record: 7-3

Coach: Wade Meier

Aug. 25 at Taylorsville, 7 p.m.

Sept. 1 at Granger, 7 p.m.

Sept. 8 WOODS CROSS, 7 p.m.

Sept. 15 at Judge, 7 p.m.

Sept. 22 TOOELE, 7 p.m.

Sept. 29 at Cyprus, 7 p.m.

Oct. 4 WEST, 7 p.m.

Oct. 13 at Olympus, 7 p.m.

Oct. 19 EAST, 7 p.m.

OLYMPUS TITANS

1994 Record: 5-5

Coach: Tom Larson

Aug. 25 CYPRUS, 7 p.m.

Sept. 1 at East, 7 p.m.

Sept. 8 SKYLINE, 7 p.m.

Sept. 15 GRANITE, 7 p.m.

Sept. 22 at Woods Cross, 7 p.m.

Sept. 29 JUDGE, 7 p.m.

Oct. 4 at Tooele, 7 p.m.

Oct. 13 MURRAY, 7 p.m.

0ct. 19 at West, 3:30 p.m.

TOOELE BUFFALOES

1994 Record: 5-6

Coach: Rick Harrison

Aug. 25 GRANITE, 7 p.m.

Sept. 1 at Woods Cross, 7 p.m.

Sept. 8 JUDGE, 7 p.m.

Sept. 15 CYPRUS, 7 p.m.

Sept. 22 at Murray, 7 p.m.

Sept. 29 at West, 4 p.m.

Oct. 4 OLYMPUS, 7 p.m.

Oct. 13 at East, 7 p.m.

Oct. 19 at Snow Canyon, 7:30 p.m.

WEST PANTHERS

1994 Record: 9-2

Coach: Don Holtry

Aug. 25 EAST, 4 p.m.

Sept. 1 SPRINGVILLE, 4 p.m.

Sept. 8 at Granite 4 p.m.

Sept. 15 WOODS CR0SS, 4 p.m.

Sept. 22 at Judge, 7 p.m.

Sept. 29 TOOELE, 4 p.m.

Oct. 4 at Murray, 7 p.m.

Oct. 13 at Cyprus, 7 p.m.

Oct. 19 OLYMPUS, 3:30 p.m.

WOODS CROSS WILDCATS

1994 Record: 5-5

Coach: John Haning

Aug. 25 at Judge, 7 p.m.

Sept. 1 TOOELE, 7 p.m.

Sept. 8 at Murray, 7 p.m.

Sept. 15 at West, 4 p.m.

Sept. 22 OlYMPUS, 7 p.m.

Sept. 29 EAST, 7 p.m.

Oct. 4 at Bountiful, 7 p.m.

Oct. 13 at Granite, 7 p.m.

Oct. 19 CYPRUS, 7 p.m.

REGION 8

PAYSON LIONS

1994 Record: 4-4

Coach: Bart Peery

Aug. 25 at Ben Lomond, 7 p.m.

Sept. 1 OGDEN, 7 p.m.

Sept. 8 at Box Elder, 7 p.m.

Sept. 15 at Timpview, 7 p.m.

Sept. 22 at Provo, 7 p.m.

Sept. 29 PLEASANT GROVE, 7 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 13 at Spanish Fork, 7 p.m.

Oct. 19 SPRINGVILLE, 7 p.m.

PLEASANT GROVE VIKINGS

1994 Record: 8-2

Coach: Bill Mikelson

Aug. 25 at Bear River, 7 p.m.

Sept. 1 AMERICAN FORK 7 p.m.

Sept. 8 at Viewmont, 7 p.m.

Sept. 15 SPANISH FORK, 7 p.m.

Sept. 22 SPRINGVILLE, 7 p.m.

Sept. 29 at Payson, 7 p.m.

Oct. 4 at Highland, 7 p.m.

Oct. 13 at Provo, 7 p.m.

Oct. 19 TIMPVIEW, 7 p.m.

PROVO BULLDOGS

1994 Record: 4-5

Coach: David Mills

Aug. 25 MOUNTAIN VIEW, 7 p.m.

Sept. 1 at Orem, 7 p.m.

Sept. 8 Open

Sept. 15 at Springville, 7 p.m.

Sept. 22 PAYSON, 7 p.m.

Sept. 29 at Timpview, 7 p.m.

Oct. 4 at Viewmont, 7 p.m.

Oct. 13 PLEASANT GROVE, 7 p.m.

Oct. 19 at Spanish Fork, 7 p.m.

SPANISH FORK DONS

1994 Record: 1-7

Coach: Everett Kelepolo

Aug. 25 at Box Eider, 7 p.m.

Sept. 1 at Dixie, 7 p.m.

Sept. 8 BOUNTIFUL, 7 p.m.

Sept. 15 at Pleasant Grove, 7 p.m.

Sept. 22 at Timpview, 7 p.m.

Sept. 29 at Springville, 7 p.m.

Oct. 4 LEHI, 7 p.m.

Oct. 13 PAYSON, 7 p.m.

Oct. 19 PROVO, 7 p.m.

SPRINGVILLE RED DEVILS

1994 Record: 6-4

Coach: Doug Bills

Aug. 25 at Mountain Crest, 7 p.m.

Sept. 1 at West, 4 p.m.

Sept. 8 HIGHLAND, 7 p.m.

Sept. 15 PROVO, 7 p.m.

Sept. 22 at Pleasant Grove, 7 p.m.

Sept 29 SPANISH FORK, 7 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 13 TIMPVIEW, 7 p.m.

Oct. 19 at Payson, 7 p.m.

TIMPVIEW THUNDERBIRDS

1994 Record: 8-3

Coach: Chad Van Orden

Aug. 25 OREM, 7:30 p.m.

Sept. 1 at Mountain View, 7:30 p.m.

Sept. 8 at Cottonwood, 7 p.m.

Sept. 15 PAYSON, 7 p.m.

Sept. 22 SPANISH FORK, 7 p.m.

Sept. 29 PROVO, 7 p.m.

Oct. 4 SKYLINE, 7 p.m.

Oct. 13 at Springville, 7 p.m.

Oct. 19 at Pleasant Grove, 7 p.m.

CLASS 3A

NORTHERN DIVISION

CARBON DINOSAURS

1994 Record: 6-4

Coach: Jeff Jorgensen

Aug. 25 DELTA, 7 p.m.

Sept. 1 UNION, 7 p.m.

Sept. 8 at Wasatch, 7 p.m.

Sept. 15 at Uintah, 7 p.m.

Sept. 22 PARK CITY, 7 p.m.

Sept. 29 EMERY, 7 p.m.

Oct. 4 at Logan, 7 p.m.

Oct. 13 at Lehi, 7 p.m.

Oct. 19 at North Sanpete, 7 p.m.

EMERY SPARTANS

1994 Record: 3-6

Coach: Jim Jones

Aug. 25 at Richfield, 7:30 p.m.

Sept. 1 at Park City, 5 p.m.

Sept. 8 LEHI, 7 p.m.

Sept. 15 at Union, 7 p.m.

Sept. 22 UINTAH, 7 p.m.

Sept. 29 at Carbon, 7 p.m.

Oct. 4 CEDAR CITY, 6 p.m.

Oct. 13 NORTH SANPETE, 7 p.m.

Oct. 19 WASATCH, 7 p.m.

LEHI PIONEERS

1994 Record: 3-7

Coach: Chad Wilson

Aug. 25 at Logan, 7 p.m.

Sept. 1 at Uintah, 7 p.m.

Sept. 8 at Emery, 7 p.m.

Sept. 15 NORTH SANPETE, 7 p.m.

Sept. 22 WASATCH, 7 p.m.

Sept. 29 at Park City, 5 p.m.

Oct. 4 at Spanish Fork, 7 p.m.

Oct. 13 CARBON, 7 p.m.

Oct. 19 UNION, 7 p.m.

NORTH SANPETE HAWKS

1994 Record: 3-5

Coach: Mark Wootton

Aug. 25 DIXIE, 7:30 p.m.

Sept. 1 at Wasatch, 7:30 p.m.

Sept. 8 PARK CITY, 7:30 p.m.

Sept. 15 at Lehi, 7:30 p.m.

Sept. 22 UNION, 7 p.m.

Sept. 29 at Uintah, 7 p.m.

Oct. 4 at Juab, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Emery, 7:30 p.m.

Oct. 19 CARBON, 7:30 p.m.

PARK CITY MINERS

1994 Record: 3-6

Coach: Paul Tomasiewicz

Aug. 25 NORTH SUMMIT, 5 p.m.

Sept. 1 EMERY, 5 p.m.

Sept. 8 at North Sanpete, 7:30 p.m.

Sept. 15 WASATCH, 5 p.m.

Sept. 22 at Carbon, 7:30 p.m.

Sept. 29 LEHI, 5 p.m.

Oct. 4 at South Summit, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Union, 7:30 p.m.

Oct 19 UINTAH, 4 p.m.

UINTAH UTES

1994 Record: 11-0

Coach: Curg Belcher

Aug. 25 Open

Sept. 1 LEHI, 7 p.m.

Sept. 8 at Union, 7 p.m.

Sept. 15 CARBON, 7 p.m.

Sept. 22 at Emery, 7 p.m.

Sept. 29 NORTH SANPETE, 7:30 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 13 WASATCH, 7 p.m.

Oct. 19 at Park City, 4 p.m.

UNION COUGARS

1994 Record: 1-8

Coach: Don Busenbark

Aug. 25 at Morgan, 7 p.m.

Sept. 1 at Carbon, 7 p.m.

Sept 8 UINTAH, 7 p.m.

Sept 15 EMERY, 7 p.m.

Sept. 22 at North Sanpete, 7:30 p.m.

Sept. 29 at Wasatch, 7 p.m.

Oct. 4 ALTAMONT, 7 p.m.

Oct, 13 PARK CITY, 7 p.m.

Oct. 19 at Lehi, 7 p.m.

WASATCH WASPS

1994 Record: 1-8

Coach: Monte Morgan

Aug. 25 at Pine View, 7 p.m.

Sept. 1 NORTH SANPETE, 7 p.m.

Sept. 8 CARBON, 7 p.m.

Sept. 15 at Park City, 5 p.m.

Sept 22 at Lehi, 7 p.m.

Sept. 29 UNION, 7 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 13 at Uintah, 7 p.m.

Oct. 19 at Emery, 7 pm.

SOUTHERN DIVISION

CEDAR CITY REDMEN

1994 Record: 7-4

Coach: Todd Peacock

Aug. 25 at Grantsville, 7 p.m.

Sept. 1 MOUNTAIN CREST, 7:30 p.m.

Sept. 8 at Snow Canyon, 7:30 p.m.

Sept. 15 HURRICANE, 7:30 p.m.

Sept. 22 at Richfield, 7:30 p.m.

Sept. 28 DIXIE, 7:30 p.m.

Oct. 4 at Emery, 6 p.m.

Oct. 13 DELTA, 7:30 p.m.

Oct. 19 at Pine View, 7:30 p.m.

DELTA RABBITS

1994 Record: 8-2

Coach: Dean Fowles

Aug. 25 at Carbon, 7 p.m.

Sept. 1 Open

Sept. 8 at Pine View, 7:30 p.m.

Sept. 15 DIXIE, 7:30 p.m.

Sept. 22 SNOW CANYON, 7:30 p.m.

Sept. 28 BEAR RIVER, 7 p.m.

Oct. 4 at Hurricane, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Cedar City, 7:30 p.m.

Oct. 19 RICHFIELD, 7:30 p.m.

DIXIE FLYERS

1994 Record: 7-3

Coach: Jerry Dyer

Aug. 25 at North Sanpete, 7:30 p.m.

Sept. 1 SPANISH FORK, 7:30 p.m.

Sept. 8 RICHFIELD, 7:30 p.m.

Sept. 15 at Delta, 7:30 p.m.

Sept. 22 Open

Sept. 28 at Cedar City, 7:30 p.m.

Oct. 4 PINE VIEW, 7:30 p.m.

Oct. 13 SNOW CANYON, 7:30 p.m.

Oct. 19 at Hurricane, 7:30 p.m.

HURRICANE TIGERS

1994 Record: 1-7

Coach: Wes Christiansen

Aug. 25 KANAB, 7:30 p.m.

Sept. 1 BOULDER, 7 p.m.

Sept. 8 at Moapa Valley, Nev., 8 p.m.

Sept. 15 at Cedar City, 7:30 p.m.

Sept. 22 at Pine View, 7:30 p.m.

Sept. 28 SNOW CANYON, 7:30 p.m.

Oct. 4 DELTA, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Richfield, 7:30 p.m.

Oct. 19 DIXIE, 7:30 p.m.

PINE VIEW PANTHERS

1994 Record: 7-4

Coach: Wade Turley

Aug. 25 WASATCH, 7 p.m.

Sept. 1 at San Juan, 7:30 p.m.

Sept. 8 DELTA, 7:30 p.m.

Sept 15 at Snow Canyon, 7:30 p.m.

Sept. 22 HURRICANE, 7:30 p.m.

Sept. 28 at Richfield, 7:30 p.m.

Oct. 4 at Dixie, 7:30 p.m.

Oct. 13 Open

Oct. 19 CEDAR CITY, 7:30 p.m.

RICHFIELD WILDCATS

1994 Record: 2-7

Coach: Corey Morrison

Aug. 25 EMERY, 7:30 p.m.

Sept. 1 Open

Sept. 8 at Dixie, 7:30 p.m.

Sept. 15 at Virgin Valley, Nev., 7:30 p.m.

Sept. 22 CEDAR CITY, 7:30 p.m.

Sept. 28 PINE VIEW, 7:30 p.m.

Oct. 4 at Snow Canyon, 7:30 p.m.

Oct 13 HURRICANE, 7 p.m.

Oct. 19 at Delta, 7:30 p.m.

SNOW CANYON WARRIORS

1994 Record: 3-5

Coach: Bill Jacobsen

Aug. 25 at Las Vegas Durango, 8:30 p.m.

Sept. 1 VEGAS EL DORADO, 7:30 p.m.

Sept. 8 CEDAR CITY, 7:30 p.m.

Sept. 15 PINE VIEW, 7:30 p.m.

Sept. 22 at Delta, 7:30 p.m.

Sept. 28 at Hurricane, 7:30 p.m.

Oct. 4 RICHFIELD, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Dixie, 7:30 p.m.

Oct. 19 TOOELE, 7:30 p.m.

CLASS 2A

REGION 12

GRANTSVILLE COWBOYS

1994 Record: 5-5

Coach: Kevin Butler

Aug. 25 CEDAR CITY 7 p.m.

Sept. 1 JUAB, 7 p.m.

Sept. 8 at Gunnison, 5 p.m.

Sept. 15 at North Summit, 7 p.m.

Sept. 22 MORGAN, 7 p.m.

Sept. 29 MANTI 7 p.m.

Oct. 4 at Beaver, 7 p.m.

Oct. 13 at Millard, 7 p.m.

Oct. 19 SOUTH SUMMIT, 7 p.m.

GUNNISON BULLDOGS

1994 Record: 2-6

Coach: Rhett Jackson

Aug 25 at North Sevier, 7:30 p.m.

Sept. 1 at Morgan, 7 p.m.

Sept. 8 GRANTSVILLE, 5 p.m.

Sept. 15 at Juab, 7 p.m.

Sept 22 MILLARD, 7 p.m.

Sept. 29 at South Summit, 7 p.m.

Oct. 4 SOUTH SEVIER, 5 p.m.

Oct. 13 NORTH SUMMIT, 7 p.m.

Oct. 19 MANTI, 5 p.m.

JUAB WASPS

1994 Record: 7-3

Coach: Paul Messersmith

Aug. 25 at South Sevier, 7 p.m.

Sept. 1 at Grantsville, 7 p.m.

Sept. 8 MORGAN, 7 p.m.

Sept. 15 GUNNISON, 7 p.m.

Sept. 22 at Manti, 5 p.m.

Sept 29 at North Summit, 7 p.m.

Oct. 4 NORTH SANPETE, 7 p.m.

Oct. 13 SOUTH SUMMIT 7 p.m.

Oct. 19 MILLARD, 7 p.m.

MANTI TEMPLARS

1994 Record: 9-2

Coach: Brenan Jackson

Aug 25 DUCHESNE, 5 p.m.

Sept. 1 at South Summit, 7 p.m.

Sept. 8 NORTH SUMMIT, 5 p.m.

Sept. 15 at Millard, 7:30 p.m.

Sept. 22 JUAB, 5 p.m.

Sept. 29 at Grantsville, 7 p.m.

Oct. 4 at Parowan, 7:30 p.m.

Oct. 13 MORGAN, 4 p.m.

Oct. 19 at Gunnison, 4 p.m.

MILLARD EAGLES

1994 Record: 4-5

Coach: Franklin Bramall

Aug. 25 BEAVER, 7:30 p.m.

Sept. 1 at North Summit, 7:30 p.m.

Sept. 8 SOUTH SUMMIT, 7:30 p.m.

Sept. 15 MANTI, 7:30 p.m.

Sept. 22 at Gunnison, 5 p.m.

Sept. 29 at Morgan, 7 p.m.

Oct. 4 NORTH SEVIER, 7:30 p.m.

Oct. 13 GRANTSVILLE, 7:30 p.m.

Oct 19 at 7:30 p.m.

MORGAN TROJANS

1994 Record: 3-5

Coach: Michael Grajek

Aug. 25 UNION, 7 p.m.

Sept. 1 GUNNISON, 7 p.m.

Sept. 8 at Juab, 7 p.m.

Sept. 15 SOUTH SUMMIT, 7 p.m.

Sept. 22 at Grantsville, 7 p.m.

Sept 29 MILLARD, 7 p.m.

Oct. 4 at Wasatch, 7 p.m.

Oct. 13 at Manti, 4 p.m.

Oct. 19 at North Summit, 7:30 p.m.

NORTH SUMMIT BRAVES

1994 Record: 3-6

Coach: Earl Blonquist

Aug. 25 at Park City, 5 p.m.

Sept. 1 MILLARD, 7:30 p.m.

Sept. 8 at Manti, 5 p.m.

Sept. 15 GRANTSVILLE, 7 p.m.

Sept. 22 at South Summit, 7 p.m.

Sept. 29 JUAB, 7 p.m.

Oct. 4 RICH, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Gunnison, 5 p.m.

Oct 19 MORGAN, 7 p.m.

SOUTH SUMMIT WILDCATS

1994 Record: 6-4

Coach: Thom Crittenden

Aug. 25 at Rich, 5 p.m.

Sept. 1 MANTI, 7 p.m.

Sept. 8 at Millard, 7 p.m.

Sept. 15 at Morgan, 7 p.m.

Sept. 22 NO. SUMMIT, 7 p.m.

Sept. 29 GUNNISON, 7 p.m.

Oct. 4 PARK CITY, 7 p.m.

Oct. 13 at Juab, 7 p.m.

Oct. 20 at Grantsville, 7 p.m.

REGION 13

BEAVER BEAVERS

1994 Record: 8-3

Coach: Alan Raddon

Aug. 25 at Millard, 7:30 p.m.

Sept. 1 SOUTH SEVIER, 7:30 p.m.

Sept. 8 SAN JUAN, 7:30 p.m.

Sept. 15 at North Sevier, 7:30 p.m.

Sept. 22 at Parowan, 7:30 p.m.

Sept. 29 at Kanab, 7:30 p.m.

Oct. 4 GRANTSVILLE, 7:30 p.m.

Oct. 13 GRAND, 7:30 p.m.

Oct. 19 at Monticello, 7:30 p.m.

GRAND RED DEVILS

1994 Record: 5-5

Coach: Doug Thompson

Aug. 25 at Bloomfield, N.M., 7:30 p.m.

Sept. 1 CORTEZ, Colo., 7:30 p.m.

Sept. 8 at North Sevier, 7:30 p.m.

Sept. 15 at Kanab, 7:30 p.m.

Sept. 22 SOUTH SEVIER, 7 p.m.

Sept. 29 MONTICELLO, 7:30 p.m.

Oct. 4 at San Juan, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Beaver , 7:30 p.m.

Oct. 19 PAROWAN, 7:30 p.m.

KANAB COWBOYS

1994 Record: 11-1

Coach: Rod Quarnberg

Aug. 25 at Hurricane, 7:30 p.m.

Sept. l MOAPA VALLEY, NEV., 7:30 p.m.

Sept. 8 at South Sevier, 7:30 p.m.

Sept. 15 GRAND, 7:30 p.m.

Sept. 22 at San Juan, 7:30 p.m.

Sept. 29 BEAVER 7:30 p.m.

Oct. 4 at Monticello, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Parowan, 7:30 p.m.

0ct. 19 NO. SEVIER, 7:30 p.m.

MONTICELLO BUCKAROOS

1994 Record: 2-7

Coach: Matt Torrens

Aug. 25 ALTAMONT, 6 p.m.

Sept. 1 at Pagosa Springs, Colo., 1:30 p.m.

Sept. 8 at Parowan, 7:30 pm.

Sept. 15 at South Sevier, 7 p.m.

Sept. 22 NORTH SEVIER, 7:30 p.m.

Sept. 29 at Moab, 7:30 p.m.

Oct. 4 KANAB, 7:30 p.m.

Oct. 13 SAN JUAN, 7:30 p.m.

Oct. 20 BEAVER, 7:30 p.m.

NORTH SEVIER WOLVES

1994 Record: 3-6

Coach: Craig Gladwell

Aug. 25 GUNNISON, 7:30 p.m.

Sept. 1 at Parowan, 7:30 p.m.

Sept. 8 GRAND, 7:30 p.m.

Sept. 15 BEAVER, 7.30 p.m.

Sept. 22 at Monticello, 7:30 p.m.

Sept. 29 SAN JUAN, 7:30 p.m.

Oct. 4 at Millard, 7:30 p.m.

Oct. 13 SOUTH SEVIER 7 p.m.

Oct. 19 at Kanab, 7:30 p.m.

PAROWAN RAMS

1994 Record: 0-9

Coach: Dan Lewis

Aug. 25 MILFORD, 7:30 p.m.

Sept. 1 NORTH SEVIER, 7:30 p.m.

Sept. 8 MONTICELLO, 7:30 p.m.

Sept. 15 at San Juan, 7:30 p.m.

Sept. 22 BEAVER, 7:30 p.m.

Sept. 29 at South Sevier, 7:30 p.m.

Oct. 4 MANTI, 4 p.m.

Oct. 13 KANAB, 7:30 p.m.

Oct. 19 at Grand, 7:30 p.m.

SAN JUAN BRONCOS

1994 Record: 10-2

Coach: Art Burtenshaw

Aug. 25 at Aztec, N.M.,7:30 p.m.

Sept. 1 PINE VIEW, 7:30 p.m.

Sept. 8 at Beaver, 7:30 p.m.

Sept. 15 7:30 p.m.

Sept. 22 KANAB, 7:30 p.m.

Sept. 29 at North Sevier, 7:30 p.m.

Oct. 4 GRAND, 7:30 p.m.

Oct. 13 at Monticello, 790 p.m.

Oct. 19 SOUTH SEVIER, 7:30 p.m.

SOUTH SEVIER RAMS

1994 Record: 3-6

Coach: Brent Hafen

Aug. 25 JUAB, 7 p.m.

Sept. 1 at Beaver, 7 p.m.

Sept. 8 KANAB, 7 p.m.

Sept. 15 MONTICELLO, 7 p.m.

Sept. 22 at Grand, 7 p.m.

Sept. 29 PAROWAN, 7 p.m.

Oct. 4 at Gunnison, 7 p.m.

Oct. 13 at North Sevier, 7 p.m.

Oct. 19 at San Juan, 7 p.m.

CLASS 1A

ALTAMONT LONGHORNS

1994 Record: 6-4

Coach: Darrin Jenson

Aug. 25 at Monticello, 6 p.m.

Sept. 1 DUCHESNE, 7 p.m.

Sept. 8 at Rich, 3:30 p.m.

Sept. 15 MILFORD, 6 p.m.

Sept. 23 UINTAH JV, 7:30 p.m.

Sept. 29 at Duchesne, 5 p.m.

Oct. 4 at Union, 7 p.m.

Oct. 13 KEMMERER, WYO., 4 p.m.

Oct. 18 at Tooele JV, 7 p.m.

DUCHESNE EAGLES

1994 Record: 6-4

Coach: Dave Woolstenhulme

Aug. 25 at Manti, 5 p.m.

Sept. 1 at Altamont, 7 p.m.

Sept. 8 at No. Sanpete JV, TBA

Sept. 15 at Tooele JV, TBA

Sept. 22 RICH, 4 p.m.

Sept. 29 ALTAMONT, 5 p.m.

Oct. 4 UNION JV, TBA

Oct. 13 UINTAH JV, TBA

Oct. 19 at Milford, 6 p.m.

MILFORD TIGERS

1994 Record: 9-2

Coach: Robert Langston

Aug. 25 at Parowan, 7:30 p.m.

Aug. 31 CEDAR CITY JV, 7:30 p.m.

Sept. 8 Open

Sept. 15 at Altamont, 6 p.m.

Sept. 22 DIXIE JV, 7:30 p.m.

Sept. 29 at Pine View JV, 7:30 p.m.

Oct. 4 Open

Oct 13 at Rich, 4 p.m.

Oct. 20 DUCHESNE, 6 p.m.

MONUMENT VALLEY COUGARS

1994 Record: 1-4

Coach: Carl Sumsion

Aug. 25 Open

Sept. 2 NAVAJO PINE, N.M., 1 p.m.

Sept. 7 at San Juan JV, 5 p.m.

Sept. 15 Open

Sept. 22 at Whitehorse, 7:30 p.m.

Sept. 28 SAN JUAN JV, 4 p.m.

Oct. 4 Open

Oct. 14 WHITEHORSE, 1 p.m.

Oct. 19 Open

RICH REBELS

1994 Record: 6-4

Coach: Jerre Holmes

Aug. 25 SOUTH SUMMIT, 4 p.m.

Sept 1 at Kemmerer, Wyo., 4 p.m.

Sept. 8 ALTAMONT, 3:30 p.m.

Sept. 13 at Evanston, Wyo., JV, 7:30 p.m.

Sept 22 at Duchesne, 4 p.m.

Sept 29 West Side, Idaho, 4 p.m.

Oct. 4 at No. Summit, 7:30 p.m.

Oct. 13 MILFORD, 4 p.m.

Oct 19 MALAD (Id.), 4 p.m.

WHITEHORSE RAIDERS

1994 Record: 6-3

Coach: Marvin Johnson

Aug. 25 at Farmington, N.M., JV, 1:30 p.m.

Sept. 1 RED MESA, Ariz., 7:30 p.m.

Sept. 8 at Many Farms, Ariz., 3:00 p.m.

Sept. 15 MONUMENT VALLEY, 7:30 p.m.

Sept. 22 at Newcomb, N.M., 7:30 p.m.

Sept. 29 THOREAU, N.M., 7:00 p.m.

Oct. 4 at Monument Valley, 1:00 p.m.

Oct 14 SAN JUAN JV, 7:30 p.m.

Oct. 19 Open