Facebook Twitter

Prep basketball schedule

SHARE Prep basketball schedule

Friday's boys' games

REGION 1

Clearfield at Davis, 7 p.m.

Northridge at Viewmont, 7 p.m.

Weber at Layton, 7 p.m.

REGION 2

Alta at Bingham, 7 p.m.

Copper Hills at Brighton, 7 p.m.

Riverton at Jordan, 7 p.m.

West Jordan at Hillcrest, 7 p.m.

REGION 3

Hunter at Granger, 7 p.m.

Kearns at Taylorsville, 7 p.m.

Skyline at Cottonwood, 7 p.m.

REGION 4

Bonneville at Roy, 7 p.m.

Box Elder at Logan, 7 p.m.

Mountain Crest at Sky View, 7 p.m.

REGION 5

Bountiful at Olympus, 7 p.m.

Murray at East, 7 p.m.

West at Cyprus, 7 p.m.

Woods Cross at Highland, 7 p.m.

REGION 8

Carbon at Delta, 7 p.m.

Lehi at Emery, 7 p.m.

REGION 9

Cedar at Canyon View, 7 p.m.

Dixie at Hurricane, 7 p.m.

Pine View at Snow Canyon, 7 p.m.

REGION 10

Granite at Wasatch, 7 p.m.

Uintah at Park City, 7 p.m.

Union at Judge Memorial, 7 p.m.

REGION 11

Bear River at Morgan, 7 p.m.

Ben Lomond at Tooele, 7 p.m.

Ogden at Grantsville, 7 p.m.

REGION 12

Gunnison at South Sevier, 7 p.m.

Manti at North Sevier, 7 p.m.

Richfield at San Juan, 7 p.m.

REGION 13

Beaver at Kanab, 7 p.m.

Monticello at Enterprise, 7 p.m.

REGION 14

Juab at Grand, 7 p.m.

Rowland Hall at Juan Diego, 7 p.m.

South Summit at North Summit, 7 p.m.

REGION 15

Valley at Piute, 7:30 p.m.

REGION 16 N.

Altamont at Duchesne, 7 p.m.

Manila at Rich, 7 p.m.

Uintah River at Tabiona, 7 p.m.

REGION 18

East Carbon at Tintic, 7 p.m.

Meridian at Dugway, 7 p.m.

Wendover at West Ridge Academy, 7 p.m.

NONREGION

Lone Peak at Payson, 7 p.m.

Mountain View at American Fork, 7 p.m.

Orem at Spanish Fork, 7 p.m.

Piute at Enterprise, 7 p.m.

Pleasant Grove at Springville, 7 p.m.

Timpanogos at Provo, 7 p.m.

Escalante at Panguitch, 7:30 p.m.

Wayne at Bryce Valley, 7:30 p.m.

Friday's girls' games

REGION 1

Layton at Weber, 5:15 p.m.

Viewmont at Northridge, 5:15 p.m.

Davis at Clearfield, 5:30 p.m.

REGION 3

Cottonwood at Skyline, 6 p.m.

Granger at Hunter, 6 p.m.

Taylorsville at Kearns, 6 p.m.

REGION 5

Bountiful at Olympus, 5:15 p.m.

Murray at East, 5:15 p.m.

West at Cyprus, 5:15 p.m.

Woods Cross at Highland, 5:15 p.m.

REGION 7

Pleasant Grove at Springville, 5:15 p.m.

REGION 10

Granite at Wasatch, 5:15 p.m.

Uintah at Park City, 5:15 p.m.

REGION 12

San Juan at Richfield, 7 p.m.

REGION 13

Enterprise at Monticello, 7 p.m.

REGION 14

Grand at Juab, 7 p.m.

REGION 16 N.

Manila at Rich, 6:30 p.m.

REGION 16 S.

Navajo Mountain at Monument Valley, 7:30 p.m.

NONREGION

Morgan at Judge Memorial, 7 p.m.

Timpanogos at Provo, 7 p.m.

Whitehorse at Green River, 7 p.m.