Facebook Twitter

Prep basketball schedule

SHARE Prep basketball schedule

Friday's boys' games

REGION 1

Davis at Weber, 7 p.m.

Layton at Northridge, 7 p.m.

Viewmont at Fremont, 7 p.m.

REGION 2

Bingham at Copper Hills, 7 p.m.

Brighton at Riverton, 7 p.m.

Hillcrest at Alta, 7 p.m.

Jordan at West Jordan, 7 p.m.

REGION 3

Cottonwood at Granger, 7 p.m.

Hunter at Taylorsville, 7 p.m.

Skyline at Kearns, 7 p.m.

REGION 4

Box Elder at Mountain Crest, 7 p.m.

Logan at Bonneville, 7 p.m.

Sky View at Roy, 7 p.m.

REGION 5

Bountiful at Murray, 7 p.m.

East at Olympus, 7 p.m.

Woods Cross at Cyprus, 7 p.m.

REGION 6

American Fork at Timpview, 7 p.m.

Payson at Provo, 7 p.m.

Spanish Fork at Springville, 7 p.m.

REGION 7

Lone Peak at Mountain View, 7 p.m.

Pleasant Grove at Timpanogos, 7 p.m.

REGION 8

Carbon at North Sanpete, 7 p.m.

Delta at Emery, 7 p.m.

REGION 9

Cedar at Hurricane, 7 p.m.

Pine View at Dixie, 7 p.m.

Snow Canyon at Canyon View, 7 p.m.

REGION 10

Granite at Park City, 7 p.m.

Judge Memorial at Uintah, 7 p.m.

Wasatch at Union, 7 p.m.

REGION 11

Ben Lomond at Bear River, 7 p.m.

Grantsville at Morgan, 7 p.m.

Ogden at Tooele, 7 p.m.

REGION 12

Gunnison at Manti, 7 p.m.

San Juan at North Sevier, 7 p.m.

South Sevier at Richfield, 7 p.m.

REGION 13

Enterprise at Beaver, 7 p.m.

Kanab at Millard, 7 p.m.

Monticello at Parowan, 7 p.m.

REGION 14

Grand at Rowland Hall, 7 p.m.

Juab at North Summit, 7 p.m.

REGION 15

Bryce Valley at Valley, 7:30 p.m.

Escalante at Wayne, 7:30 p.m.

Piute at Milford, 7:30 p.m.

REGION 16 S.

Green River at Navajo Mountain, 7 p.m.

Monument Valley at Whitehorse, 7 p.m.

REGION 16 N.

Rich at Duchesne, 7 p.m.

Tabiona at Altamont, 7 p.m.

Uintah River at Manila, 7 p.m.

REGION 18

East Carbon at Dugway, 7 p.m.

Meridian at Tintic, 7 p.m.

Wendover at Wasatch Academy, 7 p.m.

Friday's girls' games

REGION 1

Fremont at Viewmont, 5:15 p.m.

Northridge at Layton, 5:15 p.m.

Weber at Davis, 5:15 p.m.

REGION 3

Granger at Cottonwood, 6 p.m.

Kearns at Skyline, 6 p.m.

Taylorsville at Hunter, 6 p.m.

REGION 5

Bountiful at Murray, 5:15 p.m.

East at Olympus, 5:15 p.m.

Woods Cross at Cyprus, 5:15 p.m.

REGION 6

American Fork at Timpview, 7 p.m.

Provo at Payson, 7 p.m.

Spanish Fork at Springville, 7 p.m.

REGION 10

Granite at Park City, 5:15 p.m.

Wasatch at Union, 5:15 p.m.

Judge Memorial at Uintah, 7 p.m.

REGION 12

North Sevier at San Juan, 7 p.m.

REGION 16 S.

Monument Valley at Whitehorse, 5:30 p.m.

Green River at Navajo Mountain, 7 p.m.

NONREGION

Rowland Hall at Int. Christian, 7 p.m.

Valley at Rich, 7 p.m.