Facebook Twitter

Prep basketball schedule

SHARE Prep basketball schedule

Friday's boys' games

REGION 1

Fremont at Layton, 7 p.m.

Northridge at Davis, 7 p.m.

Weber at Clearfield, 7 p.m.

REGION 2

Brighton at West Jordan, 7 p.m.

Copper Hills at Alta, 7 p.m.

Jordan at Hillcrest, 7 p.m.

Riverton at Bingham, 7 p.m.

REGION 3

Granger at Skyline, 7 p.m.

Kearns at Hunter, 7 p.m.

Taylorsville at Cottonwood, 7 p.m.

REGION 4

Bonneville at Box Elder, 7 p.m.

Logan at Sky View, 7 p.m.

Roy at Mountain Crest, 7 p.m.

REGION 5

Bountiful at Woods Cross, 7 p.m.

East at West, 7 p.m.

Murray at Cyprus, 7 p.m.

Olympus at Highland, 7 p.m.

REGION 6

Provo at American Fork, 7 p.m.

Springville at Payson, 7 p.m.

Timpview at Spanish Fork, 7 p.m.

REGION 7

Orem at Mountain View, 7 p.m.

Pleasant Grove at Lone Peak, 7 p.m.

REGION 8

Delta at Lehi, 7 p.m.

North Sanpete at Emery, 7 p.m.

REGION 9

Canyon View at Hurricane, 7 p.m.

Cedar at Pine View, 7 p.m.

Snow Canyon at Dixie, 7 p.m.

REGION 10

Judge Memorial at Union, 7 p.m.

Park City at Uintah, 7 p.m.

Wasatch at Granite, 7 p.m.

REGION 11

Grantsville at Bear River, 7 p.m.

Morgan at Tooele, 7 p.m.

Ogden at Ben Lomond, 7 p.m.

REGION 12

Manti at San Juan, 7 p.m.

North Sevier at South Sevier, 7 p.m.

Richfield at Gunnison, 7 p.m.

REGION 13

Enterprise at Kanab, 7 p.m.

Millard at Monticello, 7 p.m.

Parowan at Beaver, 7 p.m.

REGION 14

Grand at North Summit, 7 p.m.

Rowland Hall at Juab, 7 p.m.

REGION 15

Escalante at Piute, 7:30 p.m.

Milford at Bryce Valley, 7:30 p.m.

Valley at Panguitch, 7:30 p.m.

REGION 16 N.

Duchesne at Manila, 7 p.m.

REGION 16 S.

Green River at Whitehorse, 7 p.m.

Monument Valley at Navajo Mtn., 7 p.m.

REGION 17

Int. Christian at Christian Heritage, 7 p.m.

Salt Lake Lutheran at Waterford, 7 p.m.

St. Joseph at Layton Christian, 7 p.m.

West Ridge at Mount Vernon, 7 p.m.

REGION 18

East Carbon at Wendover, 7 p.m.

Wasatch Academy at Dugway, 7 p.m.

West Desert at Meridian, 7 p.m.

Friday's girls' games

REGION 1

Davis at Northridge, 5:15 p.m.

Layton at Fremont, 5:15 p.m.

Clearfield at Weber, 5:30 p.m.

REGION 3

Cottonwood at Taylorsville, 6 p.m.

Hunter at Kearns, 6 p.m.

Skyline at Granger, 7 p.m.

REGION 5

Bountiful at Woods Cross, 5:15 p.m.

East at West, 5:15 p.m.

Murray at Cyprus, 5:15 p.m.

Olympus at Highland, 5:15 p.m.

REGION 6

Springville at Payson, 7 p.m.

REGION 10

Park City at Uintah, 5:15 p.m.

Wasatch at Granite, 5:15 p.m.

REGION 12

San Juan at Manti, 7 p.m.

REGION 14

North Summit at Grand, 7 p.m.

REGION 16 S.

Green River at Whitehorse, 7 p.m.

REGION 16 N.

Rich at Duchesne, 7 p.m.

NONREGION

Red Mesa at Monument Valley, 6 p.m.