clock menu more-arrow no yes

Filed under:

Upcoming prep basketball schedule

Tuesday's boys games

NONREGION

Alta at American Fork, 7 p.m.

Bonneville at Cyprus, 7 p.m.

Copper Hills at Cottonwood, 7 p.m.

East at Northridge, 7 p.m.

Emery at Canyon View, 7 p.m.

Fredonia, Ariz. at Bryce Valley, 7 p.m.

Granite at North Summit, 7 p.m.

Green River at Grand, 7 p.m.

Hillcrest at Riverton, 7 p.m.

Hurricane at Kanab, 7 p.m.

Jordan at Spanish Fork, 7 p.m.

Juan Diego at Layton Christian, 7 p.m.

Payson at Wasatch, 7 p.m.

Provo at Pleasant Grove, 7 p.m.

Sky View at Olympus, 7 p.m.

Skyline at Murray, 7 p.m.

Tabiona at Waterford, 7 p.m.

Taylorsville at Judge Memorial, 7 p.m.

Tooele at West, 7 p.m.

Monument Valley at Many Farms, Ariz., 7:30 p.m.

Tuesday's girls games

REGION 18

West Desert at Meridian, 6:15 p.m.

NONREGION

Sky View at Highland, ID, 5 p.m.

Davis at Woods Cross, 5:15 p.m.

West at Layton, 5:15 p.m.

Roy at Viewmont, 5:30 p.m.

Dugway at Intermountain Christian, 6 p.m.

Monument Valley at Many Farms, Ariz., 6 p.m.

Wendover at Christian Heritage, 6 p.m.

American Fork at Orem, 7 p.m.

Beaver at South Sevier, 7 p.m.

Bonneville at Copper Hills, 7 p.m.

Box Elder at Weber, 7 p.m.

Brighton at Bingham, 7 p.m.

Carbon at Wasatch, 7 p.m.

Emery at Springville, 7 p.m.

Fredonia, Ariz. at Bryce Valley, 7 p.m.

Grand at Whitehorse, 7 p.m.

Granite at South Summit, 7 p.m.

Hillcrest at Logan, 7 p.m.

Hunter at Lone Peak, 7 p.m.

Judge Memorial at East, 7 p.m.

Kanab at Gunnison, 7 p.m.

Millard at Juab, 7 p.m.

Moapa at Dixie, 7 p.m.

Ogden at Morgan, 7 p.m.

Park City at Grantsville, 7 p.m.

Parowan at Hurricane, 7 p.m.

Pine View at Enterprise, 7 p.m.

Pleasant Grove at Granger, 7 p.m.

Provo at Mountain View, 7 p.m.

Richfield at Delta, 7 p.m.

Rowland Hall at Salt Lake Lutheran, 7 p.m.

Skyline at Kearns, 7 p.m.

Spanish Fork at Payson, 7 p.m.

Timpanogos at Jordan, 7 p.m.

Tintic at Milford, 7 p.m.

Tooele at Lehi, 7 p.m.

Uintah at North Sanpete, 7 p.m.

Union at North Summit, 7 p.m.