Facebook Twitter

2008 All-State Football Team

SHARE 2008 All-State Football Team

To view photos of the 2008 All-State Football Team, please click on the story graphic at right.

Curious about who was selected to Deseret News all-state football teams of the past, even back as far as the 1929 school year? Log onto deseretnews.com/sports/hs/ to find out.

Class 5A MVP

Ammon Olsen

Alta, 6-4, 195, Sr.

Led Alta to its second straight 5A state championship by completing 193-of-306 passes for 3,201 yards and 36 touchdowns. He also rushed for 860 yards and 11 touchdowns, and on Thursday was named Utah's Gatorade Player of the Year.

Class 4A MVP

Xavier Su'a-Filo

Timpview, 6-5, 290, Sr.

One of the elite offensive lineman in the entire country. Not only was he a dominant presence at his left tackle position all year, when his team needed him to step up defensively in the semifinals and championship game he was dominant there as well. Has received offers from LSU, Notre Dame and USC.

Class 3A MVP

Jamie Markosian

Juan Diego, 6-2, 275, Sr.

Three-year starter was the heart and soul of Juan Diego's offensive and defensive line. He was the pivotal inside guy on Juan Diego's successful run game, and defensively at nose guard he was a dominant force finishing with 91 tackles and 11 sacks.

Class 2A MVP

Deven Holmes

North Summit, 6-0, 195, Sr.

Was the catalyst in leading North Summit it back-to-back state championships. Not only did he have a solid season with his arm completing 53-of-127 passes for 1,268 yards and 10 TDs, but he also led the team in rushing with 1,040 yards and 18 TDs.

Class 1A MVP

Wyatt Mason

North Sevier, 5-6, 148, Sr.

Led the Wolves to a surprising state championship with a very workmanlike performance throughout the year. In 12 games he carried the ball 228 times for 1,306 yards and 18 TDs. Mason was also a contributor defensively from his free safety position record 36 tackles.

5A FIRST TEAM

Alex Hart

QB, Jordan

6-1, 170, Jr.

3,181 pass yards, 26 pass TDs, 10 rush TDs

Breck Lewis

QB, Spanish Fork

6-0, 190, Sr..

2,890 yards, 33 TDs, 600 rush yards

Tanner Hinds

RB, Davis

6-0, 185, Sr.

276 carries, 1,369 yards, 11 TDs

Harvey Langi

RB, Bingham

6-1, 210, So.

1,377 yards, 17 TDs

Zach Spencer

RB, Riverton

5-9, 181, Sr.

198 carries, 1,610 yards, 12 TDs

Mike Edmunds

WR, Bingham

6-4, 200, Sr.

51 receptions, 961 yards, 14 TDs

Parker Webster

WR, Alta

6-3, 190, Sr.

58 catches, 1,150 yards, 13 TDs

Richard Wilson

TE, Spanish Fork

6-3, 230, Sr.

Committed to BYU, 825 yards, 12 TDs

Parker Erickson

OL, Alta

6-3, 275, Sr.

Three-year starter, Alta's best lineman

Vyncent Jones

OL, Jordan

6-4, 285, Sr.

Future Ute was a three-year starter

Tuni Kanuch

OL, Bingham

6-2, 280, Jr.

2-year starter

Dallin Powell

OL, Layton

6-3, 290, Sr.

3-year starter, team leader, very quick

Josh Ramage

OL, Pleasant Grove

6-4, 260, Sr.

Great pass and run blocker

Dan Adams

DL, Alta

6-3, 235, Sr.

66 tackles, 16 for loss, 8.5 sacks

Thomas Bryson

DL, Layton

6-4, 225, Sr.

28 tackles, 3.5 sacks, 4 rec. TDs

James Cowser

DL, Davis

6-4, 230, Sr.

79 tackles, 15 sacks, 3 fum. recoveries

Tenny Palepoi

DL, Skyline

6-2, 250, Sr.

59 tackles, 10 sacks, 31 hurries

L.T. Filiaga

LB, Bingham

6-0, 235, Sr.

96 tackles, 8 hurries, 5 sacks

A'i Ho-Ching

LB, Alta

6-0, 215, Jr.

74 tackles, his 16.5 sacks led 5A

Remington Peck

LB, Bingham

6-5, 215, Sr.

Future Cougar had 65 tackles, 14 sacks

T.J. Blickfeldt

DB, Syracuse

6-1,190 , Sr.

97 tackles, 3 forced fumbles, 4 INTs

Trey Phillips

DB, Alta

6-1, 180, Sr.

79 tackles, 4 INTs, 13 passes defended

LeSean Wilcox

DB, Pleasant Grove

5-10, 178, Sr.

42 tackles, 12 total TDs on offense

Josh Kealamakia

K, Syracuse

6-2, 170, Jr.

28-of-38 touchbacks, 10 FGs, 25-of-26 PATs

4A FIRST TEAM

Steve Romero

QB, Cottonwood

6-0, 175, Sr.

167-of-304 passes for 2,769 yards, 29 TDs

Casey Rumsey

QB, Timpview

6-2, 180, Sr.

156 of 265, 2,558 yards, 22 TDs

Isi Sofele

RB, Cottonwood

5-8, 165, Sr.

259 carries, 1,916 yards, 30 TDs

Adam Timo

RB, Snow Canyon

6-1, 175, Sr.

In 9 games rushed for 1,314 yards, 15 TDs

Alo Moli

WR, Cottonwood

6-5, 200, Sr.

48 receptions, 680 yards, 3 TDs

Travis VanLeeuwen

WR, Timpview

6-3, 190, Sr.

Led 4A with 65 catches, 1,111 yards, 14 TDs

Jordan Egbert

TE, Orem

6-5, 220, Sr.

48 receptions, 680 yards, 3 TDs

Darren Denucci

OL, Bountiful

6-5, 265, Sr.

2-year starter, runs well, big hitter

John Martinez

OL, Cottonwood

6-3, 290, Sr.

2-time all-American graded out at 90%

Kevin Moss

OL, Pine View

6-4, 295, Sr.

Big part of Ence rushing for 1,700 yards

Colton Reeder

OL, Mountain Crest

6-3, 220, Sr.

Top lineman for M.C.'s power rushing game

Percy Taumoelau

OL, Cottonwood

6-5, 295, Sr.

2-year starter, nationally recruited

Eric Berntson

DL, Sky View

6-4, 225, Sr.

Region 5 def. MVP, 94 total tackles, 19.5 sacks

Latu Heimuli

DL, Highland

6-3, 305, Sr.

56 tackles, 7.5 sacks, 3-year, 2-way starter

Bronson Kaufusi

DL, Timpview

6-7, 240, Jr.

Tremendously quick, 53 tackles, 8.5 sacks

Adam Bangerter

LB, Pine View

6-3, 230, Sr.

Anchored D' with 172 tackles, 13 sacks

Ethen Lofthouse

LB, Mountain Crest

5-9, 180, Sr.

126 tackles, 869 rush. yards, 16 TDs

Travis Parrish

LB, Bountiful

6-3, 195, Sr.

68 tackles, 6 sacks, 5 INTs, 2 fum. recoveries

Jason Whittingham

LB, Timpview

6-2, 216, Sr.

73 tackles, 7.5 sacks

Chris Badger

DB, Timpview

6-0, 190, Jr.

Led Timpview with 74 tackles, added 1 INT

Justin Ence

DB, Pine View

5-11, 180, Sr.

83 tackles, added 1,720 rush yards as QB

Ethan Rasmussen

DB, Mountain Crest

6-2, 190, Sr.

35 tackles, 4 INTs, added 648 rec. yards

Joe Lake

K, Bountiful

5-1, 165, Sr.

26-of-26 PATs, 8 FGs, most kicks touchbacks

JD Falslev

SPEC, Sky View

5-9, 170, Sr..

958 rush yards, 381 rec. yards, 18 total TDs

3A FIRST TEAM

Jeff Manning

QB, Logan

6-5, 185, Sr.

53 total TDs

Brian May

QB, Juan Diego

6-2, 180, Sr.

1,289 yards, 14 TDs

Dylan Chynoweth

RB, Park City

5-9, 190, Jr.

1,400 yards, 13 TDs

Gordie Dotson

RB, Hurricane

6-0, 210, Sr.

1,836 yards, 29 TDs

Jake Kinsey

DB, Morgan

5-10, 165, Sr.

1,342 yards, 23 TDs

Tyler Morales

RB, Juan Diego

5-10, 173, Sr.

1,162 yards, 18 TDs

Stephen Gwynn

WR, Logan

5-10, 180, Sr.

764 yards, 11 TDs

Tyler Bauman

TE, Juan Diego

6-2, 196, Sr.

274 yards, 5 TDs

Ryan Butler

OL, Hurricane

5-10, 265, Sr.

2-time first-teamer

Chad Crossley

OL, Morgan

6-3 250, Sr.

Heart of the O-line

Jake Hardcastle

OL, Wasatch

6-0, 285, Sr.

2-year center starter

Jared Theurer

OL, Logan

6-3, 220, Sr.

2-time 1st teamer

A.J. Carman

DL, Judge

6-4, 280, Sr.

14.5 sacks, 68 tack.

Ryan Decker

DL, Cedar

6-3, 200, Sr.

5 sacks, 49 tackles

Ian Haderlie

DL, Logan

6-1, 200, Sr..

75 tackles, 4.5 sacks

Jacob Doughty

LB, Juan Diego

6-0, 186, Sr.

115 tackles

Trent Grover

LB, Cedar

5-10, 195, Sr.

88 tack. 1,493 yards

Austin Gumucio

LB, Grantsville

6-3, 185, Sr.

157 tackles, 3 sacks

Riley Pentico

LB, Hurricane

5-10, 210, Sr.

112 tackles

Gary Bracken

DB, Hurricane

5-11, 160, Sr.

9 INTs, 3 TDs

Dayton DeLoach

DB, Delta

5-10, 165, Sr.

44 tackles, 7 INTs

Tony Epperson

DB, Park City

6-4, 210, Sr.

44 tackles, 400 yards

Ben Portwood

K, Park City

6-3, 195, Sr.

4 field goals

Keenyn Walker

SPEC., Judge

6-3, 189, Sr.

904 return yards

2A FIRST TEAM

Griffin Aste

QB/DL, Manti

6-3, 205, Sr.

1,510 yards, 19 TDs

Jordan Bainter

OL/DL, Juab

6-0, 215, Sr.

Anchored both lines

Kohler Black

RB/LB, San Juan

6-0, 210, Sr.

13 TDs, 1,188 yards

Nick Brown

WR/DB, Manti

6-2, 195, Sr.

684 yards, 8 TDs

Tony Cossairt

OL, Grand

6-5, 275, Sr.

4-year letter winner

Nathan Einerson

WR/DB, San Juan

5-11, 175, Sr.

533 yards, 4 TDs

Seth Gergetz

OL/DL, Manti

6-1, 200, Sr.

47 tack., 5 fum. rec.

Jace Holliday

RB/DL, San Juan

6-1, 195, Jr.

496 yards, 11 TDs

Jameson Izatt

OL/DL, Juab

6-5, 195, Sr.

2 sacks, 1 int.

Terron Jack

WR/DB, San Juan

5-11, 170, Sr.

585 yards, 5 TDs

Cody Keisel

FB/LB, Juab

5-7, 195, Sr.

94 tackles, 6 sacks

Landon Leavitt

RB/LB, South Sevier

6-1, 185, Jr.

49 tackles, 602 yards

Scott Mathie

OL/LB, South Sevier

6-0, 190, Sr.

76 tackles

Jordan McMullin

OL/LB, Beaver

5-11, 200, Sr.

138 tackles, 8 sacks

J.D. Michaelsen

WR/DE, Richfield

6-2, 200, Sr.

557 yards, 8 TDs

Clancy Mortensen

RB/LB, Millard

5-9, 170, Sr.

1,095 yards, 18 TDs

Mathew Olson

RB/LB, Manti

5-11, 160, Sr.

77 tackles, 8 TDs

Caden Richins

TE/DE, N. Summit

6-5, 190, Sr.

109 tackles

Colby Richins

RB/DE, N. Summit

6-3, 185, Sr.

15 TDs, 107 tackles

Wyatt Richins

OL/DL, N. Summit

6-0, 180, Sr.

Key to rush offense

Stevin Sommerville

RB/LB, N. Summit

5-11, 210, Sr.

114 tackles

Chase Stevens

RB/LB, Manti

6-0, 170, Sr.

1,005 yards, 10 TDs

Chandler Street

RB/DB, Juab

6-0, 190, Sr.

765 yards, 14 TDs

Bryer Trussell

WR/DB, N. Summit

6-2, 180 Sr.

6 total TDs

1A FIRST TEAM

Caden Andersen

WR/DB, Rich

6-2, 185, Jr.

416 yards, 9 TDs

Josh Bates

RB/LB, North Sevier

5-10, 160, Sr.

55 tackles, 8 TDs

Cade Boyter

RB/LB, Milford

6-2, 180, Sr.

4 total TDs

Cody Bradley

K, Parowan

5-8, 150, Sr.

Nailed 60 yard FG

Craig Brinkerhoff

QB/DB, Kanab

6-0, 164, Jr.

2,056 yards, 24 TDs

Justin Brown

WR/DB, L. Christian

6-2, 170, Sr.

13 TDs, 609 yards

Kevin Cervantes

RB/LB, Enterprise

6-0, 185, Sr.

154 tackles

Jacob Evans

OL/DL, Duchesne

5-11, 265 Sr.

Anchored O and D-line

Bryce Hafen

RB/LB, Kanab

6-0, 195, Sr.

1,076 yards, 12 TDs

Bradley Holmes

QB/LB, Rich

5-11, 165, Sr.

32 TDs, 107 tackles

Justin Orton

WR/DB, Kanab

5-9, 152, Jr.

12 total TDs

Evan Pettit

OL/DL, North Sevier

5-11, 207, Sr.

83 tackles, 5 sacks

Chase Randall

RB/LB, Monticello

5-11, 175, Sr.

124 tackles

Bobby Robins

OL/DL, North Sevier

5-9, 155, Sr.

72 tackles, 6 sacks

Riley Tidlund

TE/LB, North Sevier

5-11, 165, Sr.

92 tackles, 8 rec. TDs

Nick Wood

QB/DB, Parowan

6-2, 175, Sr.

23 total TDs

5A SECOND TEAM

QB: Junior Cole, Northridge, Sr.

QB: Jake Soffe, Bingham, Sr.

RB: Algernon Brown, Skyline, Jr.

RB: Karl Williams, Layton, Sr.

WR: Chandler Allphin, Lone Peak, Sr.

WR: Blake Smithing, Northridge, Sr.

TE: Rick Reardon, Syracuse, Jr.

OL: Jake Anderson, Syracuse, Sr.

OL: Vince Giron, Bingham, Sr.

OL: Josh Kariya, Davis, Jr.

OL: Dylan Lorimer, Skyline, Sr.

DL: Mason Boddy, Viewmont, Sr.

DL: Clint Jex, Copper Hills, Sr.

DL: Kyle Johnson, Jordan, Sr.

DL: Joe Kruger, Timpanogos, Sr.

LB: Marshall Burton, Davis, Sr.

LB: Shea Kopecky, Layton, Sr.

LB: Zane Mendenhall, Lone Peak, Sr.

LB: K.J. Medina, Syracuse, Sr.

LB: Keith Sasine, Bingham, Sr.

DB: Quade Chappuis, Lone Peak, Sr.

DB: Chris Washington, Northridge, Sr.

DB: Jordan Welk, Davis, Sr.

DB: Colton Yack, Bingham, Sr.

4A SECOND TEAM

QB: Alex Kuresa, Mountain Crest, So.

RB: Anthony Heimuli, Mountain View, Sr.

RB: Manu Samani, Granger, Sr.

RB: Levi Te'o, Timpview, Sr.

WR: Spencer Hille, Olympus, Sr.

WR: Cameron Lamb, Roy, Sr.

TE: Austen Richards, Bonneville, Sr.

OL: Alihi Fa'alafua, Orem, Sr.

OL: Bryson Hobson, Tooele, Sr.

OL: Logan Lloyd, Dixie, Sr.

OL: Stevie Tuikolonatu, East, Sr.

DL: Cullen Clark, Bountiful, Sr.

DL: Muli Kinikini, Highland, Sr.

DL: Avalisi Lapuaho, Granger, Sr.

DL: Likio Pope, Provo, Jr.

DL: Logan Taele, Dixie, Sr.

LB: Jason Bilanzich, Cottonwood, Sr.

LB: Sam Nielson, Highland, Sr.

LB: Taylor Orr, Pine View, Sr.

LB: Hayden Snow, Mountain Crest, Sr.

DB: Brayden Compton, Sky View, Sr.

DB: Mike Fabrizio, Bountiful, Sr.

DB: Asi Hosea, Cottonwood, Sr.

DB: Justin Stofferahn, Bonneville, Sr.

3A SECOND TEAM

QB: Jace Langston, Hurricane, Sr.

QB: Erik Walker, Park City, Jr.

RB: Dayton Smith, Morgan, Sr.

WR: Zach Skabelund, Logan, Sr.

WR: Zac Trujillo, Union, Sr.

OL: Tyler Berg, Juan Diego, Sr.

OL: Garrett Spence, Delta, Sr.

OL: Kevin King, Cedar, Sr.

DL: Will Katoa, Judge, Sr.

DL: Marcel Bourque, Union, Sr.

DL: Danan Wood, Hurricane, Sr.

DL: Geovanny Flores, Hurricane, Sr.

DL: Shay Kaleikini, Ben Lomond, Sr.

LB: Taylor Peacock, Logan, Sr.

LB: Skyler Powell, Uintah, So.

LB: Wes Murdock, Delta, Sr.

LB: Ben VanCampen, Morgan, Sr.

LB: Mitch Wood, Judge, Sr.

DB: Keegan Andersen, Juan Diego, Jr.

DB: Cory Bohne, Wasatch, Sr.

DB: Ben Buck, Ogden, Sr.

DB: Tyler Ewell, Hurriane, Sr.

DB: Joey Ybarra, Ben Lomond, Sr.

DB: Frank Sutera, Juan Diego, Jr.

2A SECOND TEAM

RB/OL: Kyle Telaroli, ALA, Sr.

RB/DB: Kyler Jones, Juab, Sr.

RB/DB: Heston Neal, Gunnison, Sr.

RB/DB: Dallen Dalton, Grand, Jr.

RB/LB: Travis Tuttle, Richfield, Sr.

RB/LB: Zach Cropper, Richfield, Sr.

WR/DB: Trent Nielsen, Richfield, Sr.

WR/DB: Robbie Gurr, Beaver, Jr.

WR/OL: Marcus Monsen, ALA, Jr.

WR/DL: Skyler Richards, Juab, Sr.

TE/LB: Hayden Baker, South Sevier, Sr.

TE/LB: Jens Howe, Manti, Sr.

OL/DL: Sergio Pedroza, Millard, Sr.

OL/DL: Wes Richins, North Summit, Sr.

OL/DL: Jace Mecham, South Sevier, Jr.

OL/DL: Anthony Fusco, Beaver, Sr.

OL/DL: Jake Bradford, Juab, Jr.

OL: Colby Hortin, North Summit, Sr.

DL: Stetler Shumway, San Juan, So.

DL: Judd Rydalch, South Summit, Jr.

DL: Oliver Parker, San Juan, Sr.

LB: Cooper Feild, South Summit, Sr.

LB: Peyton Black, San Juan, Jr.

K/P: Greg Woolstenhulme, N. Summit, Sr.

1A SECOND TEAM

QB/LB: Tanner Larsen, North Sevier, Sr.

QB/LB: Slade Moyle, Enterprise, So.

QB/DB: Daniel Torres, Monticello, Sr.

RB/LB: Gabe Beh, Monticello, Sr.

RB/LB: Talon Carter, Altamont, Sr.

RB/LB: Brett Cecil, Parowan, Jr.

RB/LB: Cooper Cornia, Rich, Jr.

RB/DB: Devyn Enns, Rich, Sr.

RB/LB: Ryan Jones, Enterprise, Jr.

RB/DE: Tanner Orton, Parowan, Sr.

RB/LB: Adam Pearson, Milford, Sr.

RB/LB: Kolton Perkins, Kanab, Sr.

RB/LB: Travis Potter, Duchesne, Jr.

RB/LB: Selby Reinhardt, Duchesne, Sr.

RB/LB: Jerrell Walker, L. Christian, Sr.

WR/DB: Jordan Nielsen, Kanab, Sr.

TE/DE: Skyler Harris, Parowan, Sr.

TE/DE: Kyle Hoover, Layton Christian, Sr.

OL/DL: Jessie Barton, Monticello, Sr.

OL/DL: Thomas Chamberlain, Kanab, Sr.

OL/DL: Dan Cserepes, Kanab, Sr.

OL/DL: Clay Harward, North Sevier, Sr.

OL/DL: Tyson Larsen, Rich, Jr.

OL/DL: Justin Lee, Enterprise, Sr.

OL/DL: Matt Lister, Parowan, Jr.

OL/LB: Austin Thieme, Milford, Jr.

OL/DL: Hunter Thompson, L. Christian, Sr.

OL/DL: Cameron Willis, Rich, Sr.

LB: Rodney Hamilton, Layton Christian, Sr.

LB: James Holmes, North Sevier, Jr.

HONORABLE MENTION

CLASS 5ABraden Anderson, Bingham, Jr.; Zack Bigelow, Alta, Sr.; Parker Brown, Timpanogos, Sr.; Will Bullard, Clearfield, Sr.; Marcus Burr, Lone Peak, Sr.; Brady Davies, Alta, Sr.; Gavin Farr, Northridge, Sr.; Braden Hamblin, Syracuse, Sr.; Ricky Heimuli, Brighton, Jr.; Cory Hunt, Jordan, Jr.; Kimble Jensen, Layton, Sr.; Cole Jones, Viewmont, Jr.; Sam Katoa, Am. Fork, Sr.; Mike Kilts, Fremont, Sr.; Tyler Larsen, Jordan, Sr.; Braeden Loveless, Bingham, Jr.; Matt Maughan, Riverton, Sr.; Blake Sio, Taylorsville, Sr.; Dylan Stadel, Lehi, Sr.; Jesse Stauffer, Northridge, Sr.; Sean Stevenson, Pl. Grove, Sr.; Tyson Udy, W. Jordan, Sr.; Alamoti Vaenuku, Kearns, Sr.; Tevita Vaitohi, Sp. Fork, Sr.; Kevin Wagstaff, Skyline, Sr.; Davey Weixler, Skyline, Sr.

CLASS 4AChris Bogoriz, Bonneville, Sr; Tyler Boulter, Orem, Sr.; K.J. Boyer, Pine View, Jr.; Jordan Clement, Tooele, Sr.; CJ Corry, Woods Cross, Jr.; Jordan Crayton, Highland, Sr.; Taani Fisilau, Cottonwood, Jr.; Jake Folkerson, Bountiful, Sr.; Dee Hamala, Murray, Jr.; Kevin Haynes, Cyprus, Sr.; Alex Knowles, Mountain Crest, Jr.; Ofa Latu, Timpview, Jr.; Justin Lytle, Pine View, Sr.; Blake McKenzie, Timpview, Sr.; Anthony Miles, Provo, Sr.; Jacob Morrison, East, Sr.; Nick Orchard, Highland, Sr.; Colton Ramon, Springville, Sr.; Dalton Snook, Cottonwood, Sr.; Riley Spackman, Sky View, Sr.; Matt Stewart, Mountain Crest, Jr.; Nate Stroshine, Mountain View, Sr.; Trevor Whittingham, Timpview, Sr.; Tanner Wood, Pine View, Sr.

CLASS 3AJosh Adams, Salem Hills, Jr.; Nik Allred, Ogden, Jr.; Harrison Bevins, Park City, Sr.; Austin Bulloch, Cedar, Sr.; Alex Childs, Grantsville, Sr.; Jon Edwards, Logan, Sr.; Eli Garcia, Ogden, Sr.; Daniel Hatch, Desert Hills, Jr.; Daniel Jimenez, Juan Diego, Jr.; Chance Johnson, Hurricane, Sr.; Colton Kilmer, Morgan, Sr.; Zach Kinninger, Juan Diego, Sr.; Dennis Larsen, Juan Diego, Sr.; Zack McKown, Judge, Sr.; Nick Nissen, Delta, Jr.; Ben George, Logan, Sr.; Nick Petersen, Delta, Sr.; Chans Porter, Morgan, Sr.; Dax Sederholm, Bear River, Jr.; Tysen Stevens, Carbon, Sr.; Brian Taylor, Canyon View, Sr.; Michael Yazzie, Union, Sr.

CLASS 2ARyan Anderson, South Sevier, Jr.; Jake Bleazard, Manti, Sr.; Ryan Burraston, Grand, Sr.; Viliseni Fauonuku, Manti, Sr.; Devan Fowles, Manti, Jr.; Matt Harris, Gunnison, Sr.; Russell Hugentobler, Manti, Jr.; Kyle Johnson, San Juan, Sr.; Callan Jones, Manti, Sr.; Ben Jorgensen, Richfield, Jr.; Denton Larsen, Juab, Sr.; Jud Marshall, Beaver, Sr.; Lewis Sharper, San Juan, Sr.; Statton Littlefield, Beaver, Sr.; Brock Orme, Juab, So.; Rendon Shields, Millard, Jr.; Kyle Shumway, San Juan, Sr.; Anders Skagerberg, North Summit, Jr.; Josh Snyder, North Summit, Sr.; Jake Sorensen, Gunnison, Sr.; Nick Tibbs, Manti, Sr.; Levi Thompson, South Summit, So.; James Way, ALA, Jr.; Tayson Whittaker, Richfield, Jr.