clock menu more-arrow no yes

Filed under:

High School wrestling: 2A Division B state qualifiers

2A Division B

Team Scores

1. Millard, 318.5; 2. Beaver, 205; 3. South Sevier, 178; 4. Enterprise, 141; 5. Parowan, 111; 6. Kanab, 79.

Individual results

103 — 1. Brenden Turner, Millard; 2. Nick Sorensen, Millard; 3. Nathan Gurr, Parowan; 4. Jorge Minchey, Beaver; .5. Braiden Coombs, Beaver; 6. Cody Hales, South Sevier.

112 — 1. Brandon Crosby, Kanab; 2. Easton Whitaker, Millard; 3. Colton Tingey, Millard; 4. Jayden Owens, South Sevier; 5. Blake Balch, South Sevier; 6. Bryan Oldroyd, Beaver.

119 — 1. Kamron Day, Millard; 2. Wyatt Marshall, Beaver; 3. Bert Clegg, Enterprise; 4. Skyler Yardley, Beaver; Derek Beeston, Millard; 6. Jesse West, Parowan.

125 — 1. Josh Rasmussen, Millard; 2. Wyatt Marshall, Beaver; 3. Bert Clegg, Enterprise, 4. Skyler Yardley, Beaver; 5. Derek Beeston, Millard; 6. Jesse West, Parowan.

130 —1. Matt Tuttle, Millard; 2. Brock Willes, South Sevier; 3. Aaron Downward, Kanab; 4. Aaron Yardley, Beaver; 5. Justin Nelson, Beaver; 6. Curtis Probert, Millard.

135 — 1. Deric Searle, Millard; 2. Colby Weldert, Beaver; 3. Anthony Gibson, Beaver; 4. Chris Dowell, South Sevier; 5. Derek Ervine, Millard; 6. Jacob Clark, Enterprise.

140 — 1. Dakota Payne, Millard; 2. Kayden Littlefield, Beaver; 3. Don Fullmer, Millard; 4. Joseph Holt, Enterprise; 5. James Anderson, Kanab; 6. Bryan Phelps, Beaver.

145 — 1. Waylong Marshall, Beaver; 2. Camron Whitaker, Millard; 3. Keith Kesler, Millard; 4. Boden Truman, Enterprise; 5. Jacob Dowell, South Sevier; 6. Tyron Betony, Enterprise.

152 — 1. Josh Aleman, Millard; 2. Slade Moyle, Enterprise; 3. Trexton Lozano, Parowan; 4. Boedi Lofland, Beaver; 5. Austin Manwill, South Sevier; 6. Jeremy Aleman, Millard.

160 — 1. Colby Barlocker, Enterprise; 2. Kade Wilcox, Millard; 3. Elias Garcia, Millard; 4. Bo Fotheringham, Beaver; 5. Grant Holmes, South Sevier; 6. Brad Christensen, South Sevier.

171 — 1. Brett Cecil, Parowan; 2. Ross Taylor, Enterprise; 3. Mike Freeman, Millard; 4. Joey Leavitt, South Sevier; 5. McKay Sorensen, South Sevier; 6. Ryker Woolsey, Beaver.

189 — 1. Kyson Smith, Beaver; 2. Rendon Shields, Millard; 3. Gerrett Starley, Millard; 4. Tyrell Reidhead, Kanab; 5. Dane Peterson, South Sevier; 6. Clayton Cluff, Parowan.

215 — 1. Thomas Kesler, Millard; 2. Dallin Schiers, Parowan; 3. Kaleb Young, South Sevier; 4. Josh Robinson, Beaver; 5. Trey Ashton, Millard; 6. Hudson Perez, South Sevier.

285 — 1. Colten Argyle, South Sevier; 2. Johnanthan Munoz, Millard; 3. Karl Quarles, South Sevier; 4. Collin Shurtleff, Parowan; 5. Andrew Brinkerhoff, Millard; Seth Myers, Beaver.