Class 6A

UHSAA bracket

First round (May 14)

  • No. 16 Mountain Ridge 14, No. 17 Layton 4
  • No. 18 Copper Hills 15, No. 15 Syracuse 10

Second round (May 16)

  • No. 1 Corner Canyon 22, No. 16 Mountain Ridge 2
  • No. 8 Bingham 12, No. 9 Skyridge 10
  • No. 4 Farmington 12, No. 13 Herriman 5
  • No. 5 Lone Peak 19, No. 12 Pleasant Grove 1
  • No. 2 Fremont 21, No. 18 Copper Hills 4
  • No. 10 Riverton 5, No. 7 American Fork 4
  • No. 3 Davis 19, No. 14 Lehi 4
  • No. 6 Westlake 15, No. 11 Weber 13

Quarterfinals (May 18)

  • No. 1 Corner Canyon 17, No. 8 Bingham 3
  • No. Farmington 7, No. 5 Lone Peak 6
  • No. 2 Fremont 8, No. 10 Riverton 7
  • No. 3 Davis 14, No. 6 Westlake 6

Semifinals (May 22)

  • No. 1 Corner Canyon 11, No. 4 Farmington 3
  • No. 3 Davis 11, No. 2 Fremont 9

Championship (May 24)

At Zions Bank Stadium

  • No. 3 Davis vs. No. 1 Corner Canyon, 2 p.m.

Class 5A

UHSAA bracket

First round (May 14)

  • No. 17 Salem Hills 11, No. 16 Viewmont 9
  • No. 9 Box Elder 25, No. 24 West 0
  • No. 13 Highland 17, No. 20 Bonneville 3
  • No. 21 Cedar Valley 10, No. 12 Spanish Fork 9
  • No. 18 Timpview at No. 15 Woods Cross, 4 p.m.
  • No. 10 Bountiful 24, No. 23 Clearfield 1
  • No. 14 Skyline 18, No. 19 West Jordan 8
  • No. 11 Maple Mountain 15, No. 22 Springville 3

Second round (May 16)

  • No. 1 Brighton 19, No. 17 Salem Hills 4
  • No. 9 Box Elder 15, No. 8 Wasatch 13
  • No. 4 Roy 10, No. 13 Highland 7
  • No. 5 Northridge 12, No. 21 Cedar Valley 10
  • No. 2 Olympus 18, No. 18 Timpview 0
  • No. 10 Bountiful 13, No. 7 Alta 12
  • No. 3 Park City 7, No. 14 Skyline 1
  • No. 6 East 12, No. 11 Maple Mountain 5

Quarterfinals (May 18)

  • No. 1 Brighton 17, No. 9 Box Elder 10
  • No. 5 Northridge 11, No. 4 Roy 9
  • No. 2 Olympus 14, No. 10 Bountiful 5
  • No. 3 Park City 13, No. 6 East 8

Semifinals (May 22)

  • No. 1 Brighton 19, No. 5 Northridge 3
  • No. 3 Park City 7, No. 2 Olympus 6

Championship (May 24)

At Zions Bank Stadium

  • No. 3 Park City vs. No. 1 Brighton, 8 p.m.

Class 4A

UHSAA bracket

First round (May 14)

  • No. 1 Judge Memorial 22, No. 16 Hillcrest 2
  • No. 9 Timpanogos 10, No. 8 Orem 4
  • No. 4 Payson 18, No. 13 Logan 3
  • No. 5 Green Canyon 6, No. 12 Mountain Crest 5
  • No. 2 Sky View 23, No. 15 Mountain View 1
  • No. 10 Bear River 10, No. 7 Waterford 9
  • No. 3 Juan Diego 20, No. 14 Provo 1
  • No. 6 Ridgeline 12, No. 11 Jordan 3

Quarterfinals (May 18)

  • No. 1 Judge Memorial 21, No. 9 Timpanogos 4
  • No. 5 Green Canyon 7 No. 4 Payson 4
  • No. 2 Sky View 16, No. 10 Bear River 10
  • No. 6 Ridgeline 9, No. 3 Juan Diego 8

Semifinals (May 22)

  • No. 1 Judge Memorial 14, No. 5 Green Canyon 5
  • No. 2 Sky View 14, No. 6 Ridgeline 9

Championship (May 24)

At Zions Bank Stadium

  • No. 2 Sky View vs. No. 1 Judge Memorial, 5 p.m.