Class 6A Playoffs

UHSAA Bracket

Note: Top 10 seeds receive a first-round bye, No. 1 Corner Canyon, No. 2 Davis, No. 3 American Fork, No. 4 Weber, No. 5 Mountain Ridge, No. 6 Fremont, No. 7 Lone Peak, No. 8 Bingham, No. 9 Westlake, No. 10 Farmington

First round (May 17)

  • No. 17 Pleasant Grove 12, No. 16 Clearfield 9
  • No. 13 Riverton 25, No. 20 Layton 1
  • No. 12 Roy 22, No. 21 West 0
  • No. 15 Copper Hills 11, No. 18 Syracuse 8
  • No. 14 Skyridge 20, No. 19 West Jordan 2

Second round (May 19)

  • No. 1 Corner Canyon 22, No. 17 Pleasant Grove 3
  • No. 9 Westlake 6 No. 8 Bingham 5
  • No. 4 Weber, 16, No. 13 Riverton 10
  • No. 5 Mountain Ridge 13 No. 12 Roy 6
  • No. 2 Davis 19, No. 15 Copper Hills 5
  • No. 7 Lone Peak 11, No. 10 Farmington 2
  • No. 3 American Fork 17, No. 14 Skyridge 6
  • No. 6 Fremont 19, No. 11 Herriman 6

Quarterfinals (May 21)

  • No. 1 Corner Canyon 22, No. 9 Westlake 6
  • No. 4 Weber 12, No. 5 Mountain Ridge 8
  • No. 2 Davis 16, No. 7 Lone Peak 15
  • No. 3 American Fork 18, No. 6 Fremont 5

Semifinals (May 25)

  • No. 1 Corner Canyon 24, No. 4 Weber 3
  • No. 3 American Fork 11, No. 2 Davis 6

Championship (May 27)

At Zions Bank Stadium

  • No. 1 Corner Canyon vs. No. 3 American Fork, 7 p.m.

Class 5A Playoffs

UHSAA Bracket

Note: Top 10 seeds receive a first-round bye, No. 1 Olympus, No. 2 Park City, No. 3 Bountiful, No. 4 Alta, No. 5 Skyline.

First round (May 17)

  • No. 17 Salem Hills 11, No. 16 Orem 10
  • No. 9 Maple Mountain 15, No. 24 Payson 5
  • No. 8 Viewmont 11, No. 25 Jordan 5
  • No. 13 Spanish Fork 15, No. 20 Cedar Valley 4
  • No. 12 Northridge 18, No. 21 Timpanogos 3
  • No. 18 Box Elder 14, No. 15 Woods Cross 9
  • No. 10 Brighton 18, No. 23 Provo 2
  • No. 7 East 21, No. 26 Springville 3
  • No. 14 Lehi 12, No. 19 Bonneville 9
  • No. 11 Wasatch 14, No. 22 Highland 3
  • No. 6 Timpview 14, No. 27 Mountain View 1

Second round (May 19)

  • No. 1 Olympus 22, No. 17 Salem Hills 1
  • No. 8 Viewmont 9, No. 9 Maple Mountain 8
  • No. 4 Alta 19, No. 13 Spanish Fork 5
  • No. 5 Skyline 10, No. 12 Northridge 5
  • No. 2 Park City 19, No. 18 Box Elder 3
  • No. 10 Brighton 9, No. 7 East 5
  • No. 3 Bountiful 20, No. 14 Lehi 3
  • No. 11 Wasatch 11, No. 6 Timpview 10

Quarterfinals (May 21)

  • No. 1 Olympus 15, No. 8 Viewmont 5
  • No. 4 Alta 11, No. 5 Skyline 8
  • No. 2 Park City 19, No. 10 Brighton 7
  • No. 3 Bountiful 13, No. 11 Wasatch 6

Semifinals (May 25)

At Westminster College

  • No. 1 Olympus 12, No. 4 Alta 5
  • No. 2 Park City 20, No. 3 Bountiful 3
  • Championship (May 27)

At Zions Bank Stadium

  • No. 1 Olympus vs. No. 2 Park City, 5 p.m.

Class 4A Playoffs

UHSAA Bracket

Play-in Game (May 19)

  • No. 8 Utah Military Hillfield 6, No. 9 Logan 5

Quarterfinals (May 21)

  • No. 1 Sky View 23, No. 9 Logan 0
  • No. 4 Juan Diego 13, No. 5 Bear River 10
  • No. 2 Green Canyon 16, No. 7 Waterford 3
  • No. 3 Ridgeline 17, No. 6 Mountain Crest 7

Semifinals (May 25)

  • No. 1 Sky View 11, No. 4 Juan Diego 7
  • No. 2 Green Canyon 13, No. 3 Ridgeline 10

Championship (May 27)

At Zions Bank Stadium

  • No. 1 Sky View vs. No. 2 Green Canyon, 3 p.m.