Class 6A

UHSAA bracket

First round (Oct. 5)

  • No. 17 Herriman 3, No. 16 Fremont 2
  • No. 15 Salt Lake Academy 3, No. 18 Westlake 1
  • No 14 Lehi 1, No. 19 Bingham 0

Second round (Oct. 10)

  • No. 1 Davis 3, No. 17 Herriman 1
  • No. 8 Skyridge 3, No. 9 Corner Canyon 2
  • No. 4 Mountain Ridge 2, No. 13 Pleasant Grove 0
  • No. 5 American Fork 3, No. 12 Riverton 1
  • No. 2 Lone Peak 5, No. 15 Salt Lake Lake Academy 0
  • No. 10 Farmington 3, No. 7 Weber 0
  • No. 3 Copper Hills 1, No. 14 Lehi 0
  • No. 6 Layton 1, No. 11 Syracuse 0

Quarterfinals (Oct. 12)

  • No. 8 Skyridge 1, No. 1 Davis 0
  • No. 5 American Fork 2, No. 4 Mountain Ridge 1
  • No. 2 Lone Peak 3, No. 10 Farmington 0
  • No. 6 Layton 2, No. 3 Copper Hills 1

Semifinals (Oct. 17)

  • No. 5 American Fork 1, No. 8 Skyridge 0
  • No. 2 Lone Peak 1, No. 6 Layton 0

Championship (Oct. 20)

  • No. 2 Lone Peak 5, No. 5 American Fork 0

Class 5A

UHSAA bracket

First round (Oct. 5)

  • No. 16 Spanish Fork 4, No. 17 Salem Hills 1
  • No. 9 Kearns 4, No. 24 Taylorsville 1
  • No. 20 Viewmont 3, No. 13 Box Elder 1
  • No. 21 Roy 4, No. 12 Northridge 2
  • No. 15 Alta 6, No. 18 West Jordan 0
  • No. 10 Maple Mountain 1, No. 23 Highland 0
  • No. 14 Woods Cross 4, No. 19 Hunter 0
  • No. 11 East 1, No. 22 Bonneville 0

Second round (Oct. 10)

  • No. 16 Spanish Fork 2, No. 1 Skyline 1
  • No. 8 Brighton 5, No. 9 Kearns 0
  • No. 4 Springville 4, No. 20 Viewmont 2
  • No. 5 Bountiful 4, No. 21 Roy 2
  • No. 2 Clearfield 6, No. 15 Alta 1
  • No. 10 Maple Mountain 3, No. 7 Timpview 2
  • No. 3 Wasatch 3, No. 14 Woods Cross 1
  • No. 6 Olympus 2, No. 11 East 0

Quarterfinals (Oct. 12)

  • No. 8 Brighton 2, No. 16 Spanish Fork 0
  • No. 5 Bountiful 3 No. 4 Springville 3 | Bountiful wins in PKs 6-5
  • No. 10 Maple Mountain 1, No. 2 Clearfield 0
  • No. 6 Olympus 0, No. 3 Wasatch 0 | Olympus wins in PKs 3-1

Semifinals (Oct. 17)

  • No. 5 Bountiful 0, No. 8 Brighton 0 | Bountiful wins in PKs 5-3
  • No. 10 Maple Mountain 2, No. 6 Olympus 1

Championship (Oct. 20)

  • No. 10 Maple Mountain 1, No. 5 Bountiful 1 | Maple Mountain wins in PKs 4-2

Class 4A

UHSAA bracket

First round (Oct. 5)

  • No. 17 Provo 0, No. 16 Jordan 0 | Provo advanced on PKs 4-3
  • No. 9 Mountain Crest 8, No. 24 Hurricane 0
  • No. 13 Logan 3, No. 20 Dixie 2
  • No. 12 Uintah 4, No. 21 Bear River 2
  • No. 15 Sky View 3, No. 18 Hillcrest 1
  • No. 10 Murray 5, No. 23 Cottonwood 0
  • No. 19 Cedar 4, No. 14 Orem 1
  • No. 11 Snow Canyon 14, No. 22 Tooele 0

Second round (Oct. 10)

  • No. 1 Green Canyon 3, No. 17 Provo 0
  • No. 8 Crimson Cliffs 3, No. 9 Mountain Crest 2
  • No. 4 Ridgeline 3, No. 13 Logan 1
  • No. 5 Timpanogos 4, No. 12 Uintah 0
  • No. 2 Stanbury 1, No. 15 Sky View 0
  • No. 7 Mountain View 5, No. 10 Murray 0
  • No. 3 Park City 3, No. 19 Cedar 1
  • No. 11 Snow Canyon 2, No. 6 Desert Hills 0

Quarterfinals (Oct. 12)

  • No. 1 Green Canyon 2, No. 8 Crimson Cliffs 0
  • No. 4 Ridgeline 2, No. 5 Timpanogos 1
  • No. 2 Stansbury 2, No. 7 Mountain View 0
  • No. 3 Park City 2, No. 11 Snow Canyon 1

Semifinals (Oct. 16)

  • No. 1 Green Canyon 1, No. 4 Ridgeline 0
  • No. 3 Park City 2, No. 2 Stansbury 1

Championship (Oct. 20)

  • No. 1 Green Canyon 2, No. 3 Park City 0

Class 3A

UHSAA bracket

First round (Oct. 7)

  • No 16 South Summit 2, No. 17 Emery 0
  • No. 15 Providence Hall 8, No. 18 Summit Academy 0

Second round (Oct. 11)

  • No. 1 Canyon View 9, No. 16 South Summit 0
  • No. 9 Judge Memorial 8, No. 8 Richfield 0
  • No. 4 Morgan 8, No. 13 North Sanpete 0
  • No. 5 Delta 4, No. 12 Juab 0
  • No. 2 Ogden 7, No. 15 Providence Hall 0
  • No. 7 Carbon 2, No. 10 Ben Lomond 1
  • No. 3 Manti 6, No. 14 Grantsville 1
  • No. 6 Juan Diego 8, No. 11 Union 1

Quarterfinals (Oct. 14)

  • No. 1 Canyon View 1, No. 9 Judge Memorial 0
  • No. 4 Morgan 7, No. 5 Delta 0
  • No. 2 Ogden 8, No. 7 Carbon 0
  • No. 6 Juan Diego 3, No. 3 Manti 2

Semifinals (Oct. 19)

  • No. 4 Morgan 3, No. 1 Canyon View 0
  • No. 2 Ogden 9, No. 6 Juan Diego 1

Championship (Oct. 21)

At America First Field

  • No. 4 Morgan vs. No. 2 Ogden, 2 p.m.

Class 2A

UHSAA bracket

First round (Oct. 11)

  • No. 8 Grand 2, No. 9 Draper APA 1
  • No. 4 Millard 8, No. 13 ALA 0
  • No. 5 St. Joseph 14, No. 12 South Sevier 0
  • No. 2 Waterford 8, No. 15 San Juan 0
  • No. 7 American Heritage 8, No. 10 Beaver 2
  • No. 3 Rowland Hall 8, No. 14 APA West Valley 0
  • No. 6 Maeser Prep 6, No. 11 North Summit 0

Quarterfinals (Oct. 14)

  • No. 1 Parowan 4, No. 8 Grand 2
  • No. 5 St. Joseph 5, No. 4 Millard 0
  • No. 2 Waterford 6, No. 7 American Heritage 1
  • No. 3 Rowland Hall 5, No. 6 Maeser Prep 1

Semifinals (Oct. 19)

  • No. 5 St. Joseph 2, No. 1 Parowan 0
  • No. 3 Rowland Hall 3, No. 2 Waterford 2

Championship (Oct. 21)

At America First Field

  • No. 5 St. Joseph vs. No. 3 Rowland Hall, 5 p.m.