Class 6A Playoffs

UHSAA Bracket

Note: Top 10 seeds receive a first-round bye, No. 1 Skyline, No. 2 Mountain Ridge, No. 3 Lone Peak, No. 4 Davis, No. 5 Syracuse, No. 6 Fremont, No. 7 Corner Canyon, No. 8 West Jordan, No. 9 Pleasant Grove, No. 10 Farmington.

First round (May 17)

  • No. 17 American Fork 11, No. 16 Roy 10
  • No. 13 Bingham 21, No. 20 Clearfield 4
  • No. 12 Herriman 12, No. 21 West 1
  • No. 15 Westlake 16, No. 18 Layton 9
  • No. 14 Weber 18, No. 19 Copper Hills 0

Second round (May 19)

  • No. 1 Skyridge 17, No. 17 American Fork 1
  • No. 8 West Jordan 13, No. 9 Pleasant Grove 6
  • No. 4 Davis 15, No. 13 Bingham 12
  • No. 5 Syracuse 13, No. 12 Herriman 10
  • No. 2 Mountain Ridge 22, No. 15 Westlake 4
  • No. 7 Corner Canyon 14, No. 10 Farmington 7
  • No. 3 Lone Peak 18, No. 14 Weber 4
  • No. 11 Riverton 12, No. 6 Fremont 10

Quarterfinals (May 21)

  • No. 1 Skyridge 15, No. 8 West Jordan 4
  • No. 5 Syracuse 9, No. 4 Davis 5
  • No. 2 Mountain Ridge 14, No. 7 Corner Canyon 3
  • No. 3 Lone Peak 17, No. 11 Riverton 9

Semifinals (May 24)

  • No. 1 Skyridge 22, No. 5 Syracuse 11
  • No. 3 Lone Peak 3, No. 2 Mountain Ridge 2

Championship (May 26)

  • No. 2 Mountain Ridge 11, No. 1 Skyridge 9

Class 5A Playoffs

UHSAA Bracket

Note: Top 6 seeds receive a first-round bye, No. 1 Park City, No. 2 Brighton, No. 3 Olympus, No. 4 Wasatch, No. 5 Jordan, No. 6 Payson.

First round (May 17)

  • No. 16 Springville 10, No. 17 Box Elder 7
  • No. 9 Lehi 16, No. 24 Bonneville 0
  • No. 8 Woods Cross 19, No. 25 Spanish Fork 2
  • No. 13 Provo 22, No. 20 East 0
  • No. 12 Bountiful 13, No. 21 Cedar Valley 6
  • No. 15 Timpanogos 15, No. 18 Timpview 7
  • No. 10 Skyline 16, No. 23 Salem Hills 5
  • No. 7 Alta 32, No. 26 Orem 2
  • No. 14 Highland 18, No. 19 Viewmont 5
  • No. 11 Maple Mountain 14, No. 22 Mountain View 0

Second round (May 19)

  • No. 1 Park City 25, No. 16 Springville 0
  • No. 8 Woods Cross 12, No. 9 Lehi 6
  • No. 4 Wasatch 11, No. 13 Provo 10
  • No. 5 Jordan 18, No. 12 Bountiful 6
  • No. 2 Brighton 17, No. 15 Timpanogos 4
  • No. 7 Alta 12, No. 10 Skyline 7
  • No. 3 Olympus 19, No. 14 Highland 3
  • No. 6 Payson 9, No. 11 Maple Mountain 8

Quarterfinals (May 21)

  • No. 1 Park City 20, No. 8 Woods Cross 0
  • No. 4 Wasatch 15, No. 5 Jordan 13
  • No. 2 Brighton 12, No. 7 Alta 9
  • No. 3 Olympus 21, No. 6 Payson 4

Semifinals (May 24)

  • No. 1 Park City 18, No. 4 Wasatch 2
  • No. 3 Olympus 12, No. 2 Brighton 8

Championship (May 26)

  • No. 3 Olympus 10, No. 1 Park City 9

Class 4A Playoffs

UHSAA Bracket

Play-in Game (May 19)

  • No. 8 Judge Memorial 15, No. 9 Logan 7

Quarterfinals (May 21)

  • No. 1 Bear River beat No. 8 Judge Memorial by forfeit
  • No. 5 Sky View 14, No. 4 Ridgeline 13
  • No. 7 Waterford 16, No. 2 Mountain Crest 15
  • No. 3 Juan Diego 16, No. 6 Green Canyon 2

Semifinals (May 24)

  • No. 1 Bear River 16, No. 5 Sky View 2
  • No. 3 Juan Diego 24, No. 7 Waterford 9

Championship (May 26)

  • No. 1 Bear River 12, No. 3 Juan Diego 8