Class 6A

UHSAA bracket

First round (May 14)

  • No. 16 Copper Hills 15, No. 17 Layton 8
  • No. 15 Lehi 16, No. 18 American Fork 5

Second round (May 16)

  • No. 1 Riverton 18, No. 16 Copper Hills 4
  • No. 9 Davis 12, No. 8 Herriman 10
  • No. 4 Mountain Ridge 15, No. 13 Westlake 3
  • No. 5 Bingham 12, No. 12 Weber 9
  • No. 2 Fremont 17, No. 15 Lehi 3
  • No. 7 Pleasant Grove 12, No. 10 Skyridge 8
  • No. 3 Farmington 21, No. 14 Corner Canyon 8
  • No. 6 Lone Peak 16, No. 11 Syracuse 6

Quarterfinals (May 18)

  • No. 1 Riverton 12, No. 9 Davis 6
  • No. 4 Mountain Ridge 17, No. 5 Bingham 11
  • No. 2 Fremont 10, No. 7 Pleasant Grove 6
  • No. 3 Farmington 13, No. 6 Lone Peak 7

Semifinals (May 21)

  • No. 4 Mountain Ridge 13, No. 1 Riverton 12
  • No. 2 Fremont 12, No. 3 Farmington 11

Championship (May 23)

  • No. 2 Fremont 11, No. 4 Mountain Ridge 10

Class 5A

UHSAA bracket

First round (May 14)

  • No. 16 Bonneville 8, No. 17 Clearfield 7
  • No. 9 Skyline 19, No. 24 Northridge 5
  • No. 13 Salem Hills 19, No. 20 West 1
  • No. 12 Bountiful 19, No. 21 Spanish Fork 7
  • No. 15 Alta 20, No. 18 Springville 6
  • No. 10 Highland 22, No. 23 Roy 10
  • No. 19 East at No. 14 Wasatch, 4 p.m.
  • No. 11 Cedar Valley 25, No. 22 Timpview 10

Second round (May 16)

  • No. 1 Olympus 24, No. 16 Bonneville 2
  • No. 8 Box Elder 14, No. 9 Skyline 11
  • No. 4 West Jordan 17, No. 13 Salem Hills 6
  • No. 5 Brighton 14, No. 12 Bountiful 2
  • No. 2 Park City 19, No. 15 Alta 4
  • No. 10 Highland 12, No. 7 Viewmont 8
  • No. 3 Woods Cross 11, No. 10 Wasatch 10
  • No. 6 Maple Mountain 11, No. 11 Cedar Valley 10

Quarterfinals (May 18)

  • No. 1 Olympus 20, No. 8 Box Elder 3
  • No. 5 Brighton 12, No. 4 West Jordan 8
  • No. 2 Park City 20, No. 10 Highland 4
  • No. 6 Maple Mountain 6, No. 3 Woods Cross 5

Semifinals (May 21)

  • No. 1 Olympus 12, No. 5 Brighton 11
  • No. 2 Park City 18, No. 6 Maple Mountain 5

Championship (May 23)

  • No. 1 Olympus 9, No. 2 Park City 6

Class 4A

UHSAA bracket

First round (May 14)

  • No. 16 Logan 9, No. 17 Jordan 6

Second round (May 16)

  • No. 1 Bear River 18, No. 16 Logan 3
  • No. 8 Mountain Crest 6, No. 9 Provo 5
  • No. 4 Waterford 17, No. 13 Orem 7
  • No. 5 Ridgeline 14, No. 12 Green Canyon 6
  • No. 2 Payson 19, No. 15 Hillcrest 2
  • No. 10 Judge Memorial 13, No. 7 Juan Diego 11
  • No. 3 Timpanogos 14, No. 14 Mountain View 3
  • No. 6 Sky View 21, No. 11 Uintah 0

Quarterfinals (May 18)

  • No. 1 Bear River 18, No. 8 Mountain Crest 3
  • No. 4 Waterford 8, No. 5 Ridgeline 0
  • No. 2 Payson 14, No. 10 Judge Memorial 6
  • No. 3 Timpanogos 5, No. 6 Sky View 4

Semifinals (May 21)

  • No. 1 Bear River 12, No. 4 Waterford 7
  • No. 2 Payson 12, No. 3 Timpanogos 9

Championship (May 23)

  • No. 1 Bear River 12, No. 2 Payson 9